Nekadašnji fudbaler banjalučkog Borca, Marinko Mačkić, i dalje će aktivno igrati fudbal u glavnom gradu Irana, Teheranu.
Međutim, njegov povratak u daleku zemlju uslijediće tek za mjesec dana. Naime, Mačkić se trenutno odmara u Novom Gradu kod roditelja jer je zbog zdravstvenih problema morao da prekine karijeru u ekipi ©aba Bateri iz Teherana.
„ Još imam ugovor sa iranskim klubom, za nešto više od mjesec dana otputovaću u Teheran na preglede. Očekujem povoljne vijesti i jedva čeka da se vratim na teren.“, izjavio je za Sportski žurnal, Marinko Mačkić.
Podsjećamo, da se Mačkić proslavio u Borca, dok je trener bio Nikola Rakojević, da bi potom izgradio veoma uspješnu karijeru i u Sarajevu. Marinko Mačkić bio je i reprezentativac Bosne i Hercegovine.