Banja Luka je mogla da se pohvali velikim takmičenjima u svojoj istoriji, svjetskim, evropskiim, balkanskim šampionatima, ali takmičenje najjačih ljudi na planeti nije viđeno na ovim prostorima. Zahvaljujući Ljubomiru – Belom Vidoviću, sportskom menadžeru, koji je sa dosta uspjeha predvodio naše borce Gorana Delića i Draženka Ninića ka krovu svijeta u boksu i kik boksu, grad na Vrbasu imaće priliku da se divi najjačima među najjačima.
– U kontaktu sam s agencijom "Strong man", koja vodi ovo takmičenje, a koje su naši ljubitelji sporta imali prilike da prate samo preko TV stanice Eurosport ili nekog satelita. Ovakva manifestacija zahtijeva ogroman trud i dobru organizaciju. Za sada mogu samo da kažem da ćemo moderne gladijatore gledati u Banjoj Luci, najvjerovatnije na Gradskom stadionu, u prvoj polovini 2010. godine. Uopšte ne sumnjam da će interesovanje za tako nešto prevazići dosadašnje na bilo kojoj sportskoj manifestaciji, računajući tu i spektakularne nastupe u vidovdanskim noćima – poručio je Vidović i ekskluzivno za "Fokus" objasnio takmičenje koje će biti održano u najvećem gradu Republike Srpske.
– Desetorica najjačih ljudi svijeta takmiče se u 10 različitih disciplina, između ostalog, u vuči šlepera, dizanju balvana, podizanju kugli na jedan metar visine, raspona između 180 i 220 kilograma, trčanju s podignutim prednjim krajem džipa… Trenutno najjači među njima jeste Rus Mišo Koklajov, a čak tri Srbina se bore za prestižnu titulu. To su Igor Mitrović, Ervin Katona i Radojica Marinković. BiH će po prvi put imati priliku da ih vidi uživo. Hrvatska i Slovenija još nisu imale tu čast, a Srbija zahvaljujući svojim predstavnicima ugostila ih je u Beogradu, Bačkoj Palanci i Subotici. Takmičenje traje oko dva sata. Vjerujem da ćemo svi uživati – dodao je Ljubomir – Beli Vidović, sportski menadžer, koji kada nešto obeća, to i ispuni.
Napomena: Tekst preuzet iz Fokusa