Iza nas je mjesec februar. Počela su ligaška takmičenjima u većini sportova na nivou Bosne i Hercegovine. Borac Nektar dobio je novog trenera. Pregled najznačajnijih rezultata banjalučkih sportista u februaru pogledajte u nastavku teksta. IZBOR NAJBOLJIH SPORTISTA BANJALUKE ZA 2008. GODINU
Bokser Slavije Darko Kučuk i rukometašica Borca Dragana Knežević najbolji su sportisti Banjaluke za 2008. godinu. Najtalentovaniji sportista je fudbaler Ognjen Vranješ koji je iz Borca prešao u Crvenu Zvezdu, dok je najperspektivnija sportistkinja plivačica Marija Vujasin. Najbolja sportska škola je Karate klub ©otokan. Nagrada u konkurenciji sportista invalida pripala je Goranu Ješiću iz OKI Banjaluka. Za najuspješniju sportsku manifestaicju proglašena je kik boks/boks Noć šampiona. Najuspješnija sportska organizacija je ®RK Borac. Prvi put dodijeljena je i nagrada za životno djelo i to nekadašnjem rukometašu Brca, Petru Peroviću.
KO©ARKA
Košarkaški klub Borac Nektar dobio je novog trenera. Riječ je o iskusnom stručnjaku Borislavu Džakoviću. Ovo će biti drugi put da je Džaković na klupi Borca pošto je Banjalučane predvodio prije 20 godine, 1989. godine. Borislav Džaković rodjen je 24.10. 1947. godine u Mostaru, a dugi niz godina živi u Beogradu. U svojoj dugogodišnjoj i trofejnoj trenerskoj karijeri trenirao je velike klubove kao što su KK Crvena Zvezda i KK Partizan, s kojim je osvajao duple krune. Bio je i trener KK ©ibenka i KK Sloboda.
Kup Republike Srpske u konkurenciji košarkašica i ove godine pripao je Mladom Krajišniku, koji je u finalnom meču, odigranom u Banjoj Luci, pobijedio Neimartsvo Trebinje 03 rezultatom 92:66. Bila je to repriza prošlogodišnjeg finala, s tim što su ovoga puta Trebinjke pružile jači otpor favoritu. Gošće su se tokom prvog poluvremena držale dobro i većim dijelom imale prednost. Do poluvremena se igralo koš za koš, a domaće su na odmor uspjele otići sa samo pola koša prednosti. Međutim, već početkom treće dionice “malene” prave seriju 17:2 i stiču nedostižnu prednost, koju su samo još povećale.
Košarkašice Mladog Krajišnika završile su učešće u ovogodišnjoj regionalnoj WABL ligi. Malene su upisale novi poraz. Košarkašice Mladog Krajišnika poražene su na domaćem parketu od Merkura 85-67. Banjalučanke su tako upisale i 13 poraz, što im uz tri pobjede, daje plasman na posljednju poziciju.
FUDBAL
Fudbaleri banjalučkog Borca porazom su otvorili drugi dio sezone u Premijer ligi Bosne i Hercegovine. Banjalučani su poraženi od Zrinjskog 2-1. Po prelijepom vremenu, ali i dobrom ambijentu koji su još jednom priredili Lešinari, Borac nije uspio da se revanšira Zrinjskom za poraz iz prvog dijela sezone. Borac se i dalje nalazi na desetom mjestu na tabeli sa 20 bodova koje ne ulijevaju optimizam pred nastavak očigledne borbe za opstanak u Premijer ligi BiH.
MALI FUDBAL
Klub malog fudbala Banjaluka nije uspjela da osvoji titulu šampiona Republike Srpske na završnom turniru u čelincu. Nakon poraza u polufinalu Banjalučanima je preostala borba za treće mjesto. Protivnik je bio prnjavorski Obilić. KMF Banjaluka poražen je 8-4 pa se na kraju zadovoljiti četvrtim mjestom.
BOKS
Bokseri Slavije pobjednički su započeli šampionat Bosne i Hercegovine i tako na najbolji način najavili borbu za osvajanje šampionske titule. Slavija je u Vogošći pred oko 300 gledalaca slavila 13-3 u prvom kolu Premijer lige BiH. Bokseri Slavije opravdali su ulogu favorita i nadamo se da će nastaviti u istom ritmu.
RADOMIR ANTIć U BANJALUCI
Selektor fudbalske reprezentacije Srbije, Radomir Antić, boravio je u Banjaluci gdje je održao predavanje o temi Aktuelni trenutak u fudbalu nakon Evropskog šampionata u Austriji i ©vajcarskoj. Nakon predavanja posjetio je ministra Proku Dragosavljevića, a potom i premijera Milorada Dodika.
RUKOMET
Rukometaši banjalučkog Borca pobjedom su otvorili drugi dio sezone u Premijer ligi Bosne i Hercegovine. U Boriku je pala Krivaja iz Zavidovića. Borac je deklasirao Krivaju 28-18.
I rukometašice Borca započele su drugi dio sezone u Premijer ligi Bosne i Hercegovine. Banjalučanke su nastavile ta,mo gdje su jesenas stale. Borac je deklasirao Knežopoljku iz Kozarske Dubice 46-13. Borac se tako učvrstio na čelu tabele.
KUGLANJE
Proteklog vikenda u Rijeci je održan Svjetski kup u kuglanju. Nastupio je i banjalucki kuglaš, đorđe Paštar. Paštar je zauzeo osmo mjesto. U osmini finala bio je bolji od prvaka češke Igora Burika, da bi u četvrtfinalu poražen od Daniela Tepše iz Srbije. Sa novih osvojenih 68 bodova, đorđe Paštar, trebalo bi da zadrži 15. poziciju na lisit najboljih svjetskih kuglaša.