Welcome to Banjalukasport.com Friday, March 29 2024 @ 09:07 am UTC

Crvena zvezda-Igokea: 74-54

Novosti
    996
Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Igokeu u gostima sa 74:54, u duelu 23. kola regionalne ABA lige.

Ekipa Dejana Radonjića revanširala se Igokei za poraz u Pioniru u prvom dijelu sezone i ostvarila je 17. pobjedu u sezoni.

Zvezda je odlično otvorila duel u Laktašima, u prvih deset minuta je ubacila pet trojki, primila je samo sedam poena (19:7), ali je domaćin do poluvremena uhvatio priključak (35:30).

U nastavku ipak nije bilo dileme. Zvezda je uz odličan šut za tri poena (13-29) brzo stekla najvećih +21, Igokea je ponovo pokušala da se vrati serijom 12-0, ali crveno-bijeli su na kraju rutinski slavili.

Simonović je meč završio sa 17 poena, Miler je dodao 14 uz 4 skoka, Lazić 10, a Jović 6 uz 7 skokova i 7 asistencija. Kod domaćina, po 11 poena postigli su Buker i Šibalić, a 10 je dodao Gipson.