Welcome to Banjalukasport.com Saturday, April 20 2024 @ 01:21 am UTC

RUKOMET: Pobjeda Borca

Novosti
    1,475

U okviru 14. Kola SEHA Gasprom Južni tok lige, u subotu 15.02.2014. godine u banjalučkoj dvorani Borik odigrana je utakmica između Borca i Partizana.

Nošeni sjajnom atmosferom sa tribina, pred 4000 gledalaca i praćeni pjesmom svo vrijeme trajanja meča, igrači Borca su otpočetka do kraja dominirali igrom. Nakon 20 minuta igre rezultat je bio 14-5, da bi u 55. minuti Banjalučani su bili na +10 (25-15). S obzirom na neuhvatljivu gol razliku, trener Borca je u posljednjim minutama uveo mlade igrače na teren, te tako dao Partizanu priliku za seriju 5-0. Utakmica je završena rezultatom 26-21. U redovima Borca, Stefan Janković je bio najuspješniji i postigao 7 golova, dok je sa strane Partizana Božidar Makičević postigao 6 pogodaka. Golman Borca Mario Blažević je imao 18 uspješnih intervencija, dok je s druge strane Radovanović zabilježio 12 odbrana. Sljedeću utakmicu rukometaši Borca igraju 2.3.2014. protiv Meshkova u Brestu.