Guest Users: 7

Welcome to Banjalukasport.com Friday, March 29 2024 @ 05:51 am UTC

FDBAL: Na korak od titule

613
Fudbaleri Borca samo su na korak od titule šampiona Bosne i Hercegovine. Danas su u 28.kolu savladali Travnik 2-0 i tako, dva kola prije kraja, sačuvali pet bodova prednosti ispred drugoplasiranog ®eljezničara. Borac je opravdao ulogu favorita protiv Travnika. Osim dva gola Banjalučani su imali još dosta izglednih prilika za pogodak ali su i sa ovih 2-0 prezadovoljni jer ih još veoma dijeli od istorijske titule. Golove za Borac protiv Travničana postigli su: Vidaković u 5. i Veljović u 68.minuti.

Borac u narednom kolu gostuje na Grbavici gdje igra protiv ®eljezničara. Ukoliko Borac ostane neporažen ili pobijedi već na Grbavici će proslaviti titulu. Ukoliko Banjalučani izgube moraće u posljednjem kolu da na Gradskom stadionu savladaju Leotar i tako proslave prvo mjesto.

Borac - Travnik 2:0 (Vidaković 5', Veljović 68')

Gradski stadion u Banja Luci. Gledalaca: 4.000Sudija: Vedran Zovko (Mostar). ®uti kartoni: Mikić, Stupar (Borac), Redžepi, Badrov, ©iljak (Travnik).

BORAC: Avdukić, Petrić, Stupar, Nikolić (od 46. minuta Stajić), Grahovac, Raspudić, Vidaković (od 64. Veljović), Mikić, Stakić, Maletić (od 80. Međedović), Krunić. Trener: Vlado Jagodić.

TRAVNIK: Adilović, Grabus, Varupa, Helvida, Ribić, ©iljak, Mujakić (od 69. Hodžić), čurić, Pranjković (od 67. Zatagić), Badrov (od 67. Kovačević), Redžepi. Trener: Nedžad Selimović.