Guest Users: 3

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, April 25 2024 @ 04:21 am UTC

FUDBAL: Bskov novi poraz

790
Bsk je porazom od Proletera 0-2 gotovo sigurno se oprostio od Prve lige. U ovom susretu Bsk je imao nekoliko sjajnih prilika a prvu je propustio đaković u petoj minuti. U 15.minuti i gosti prvi put prijete preko Dejana Lekića ali je Stanivuk na praovm mjestu. Tri minute kasnije poigrava se golman Bska Diljević ali to ne koristi Bojan Jelić. U 20.minuti dosuđen je jedanaesterac nakon što je Osmić oborio Stanivuka. Međutim, najstrožu kaznu u gol nije pretvorio Lukajić. Brani Božić. Bio je to treći neiskorišteni penal Bska ovog proljeća. đaković juče nije imao koncentracije pa je i u 33.minuti nije iskoristo dobru asistenciju saigrača. Do kraja pvog dijela slaba reakcija i Stanivuka pa se na odmor otišlo sa 0-0.

A u drugom dijelu bolji gosti iako je prvo priprijetio Marinković. Potom na scenu stupa fudbaler Proletera Takovac koji dva puta glavom ne pronalazi put do gola. I to je bila u8vertira za vodeći golekipe iz Teslića. Ubacio je đukanović a Panić se upisao u listu strijelaca. Imao je đaković još jednu priliku na ovom susretu ali je kao i prethodna dva put slabo reagovao. Svaku nadu Bska u ovom susretu ugasio je Panić svojim drugim golom u 80.minuti. Velike zasluge za gol idu Kitanoviću koji je kaznio uspavanost Bskove odbrane.