Guest Users: 2

Welcome to Banjalukasport.com Wednesday, April 24 2024 @ 04:43 am UTC

FUDBAL: Borac u finalu Kupa RS

648
Fudbaleri Borca plasirali su se u finale Kupa Republike Srpske, jer su u revanš meču polufinala juče u Banjaluci sa 1:0 savladali Kozaru iz Gradiške. Pošto je prvi meč kada je Kozara bila domaćin završen 0:0, odluka je pala na Borčevom kućnom pragu. Borac je bio dominantan u prvom poluvremenu. Imao je veći posjed lopte i sve vrijeme je kontrolisao razvoj situacije. Prvu priliku imao je u devetom minutu, kada je Milan Srećo prevario dva igrača Kozare, ali nije ga poslužio šut, pa je lopta otišla preko gola.

Do gola Borac je mogao u 16. minutu da Nemanja Vidaković, koji je izbio sam ispred golmana Dalibora Kozića, nije šutirao ravno u njega. Nedugo zatim Vidaković je opet imao priliku da zatrese mrežu, ali ovaj put njegov šut glavom ponovo je ukrotio Kozić.

Tekao je 30. minut kada je Miodrag Gigović napravio veliku grešku, jer je pokušao da vrati loptu svom golmanu. Vidaković je presjekao ovu akciju, dokopao se lopte i pokušao da lobuje Kozića, ali lopta je otišla više nego što je on to htio.

U drugom poluvremenu u 64. minutu Duško Stajić je probio odbranu Kozare po desnoj strani, uposlio Sreću, ali je Kozić ponovo odbranio. Lopta se odbila do Veljovića, ali i njegov šut ukrotio je golman Kozare.

Odluka

Pošto je prvi meč kada je Kozara bila domaćin završen 0:0, odluka je pala na Borčevom kućnom pragu

Ipak, kapitulirao je tri minuta kasnije, kada je Srećo asistirao Draženu Međedoviću, koji doveo Borac u vođstvo. Tako je Kozić tek nakon 1.278 minuta primio gol. Posljednji put matiran je 23. oktobra 2010.

©to se tiče gostiju, prvi udarac u okvir gola uputili su tek u 71. minutu. U 74. minutu Međedović je ponovo bio u prilici, ali Kozić ovaj put nije dao lopti u mrežu.

U 86. minutu Boris Raspudić je bio u velikoj prilici da udvostruči vođstvo, kao i Stajić, čiji je šut u sudijskoj nadoknadi vremena ukrotio Kozić.

Borac će protivnika u finalu dobiti nakon što bude odigran revanš meč drugog polufinala u kojem se sastaju Radnik i Crvena zemlja. Prvi meč u Novoj Vesi završen je bez pobjednika (1:1), revanš je u Bijeljini 18. maja. Termin finala biće utvrđen u narednom periodu.

Borac 1 (0) - (0) 0 Kozara

Strijelac: 1:0 Međedović u 67. minutu. Gradski stadion u Banjaluci. Gledalaca: 1.000. Sudija: Zoran Sofrenić (Bijeljina) 7. ®uti kartoni: Međedović (Borac), Stojnić (Kozara).

BORAC: Marčetić -, Petrić 6.5, Stupar 6.5 (od 45. minuta Dujaković 6), Međedović 7, Grahovac 6, Raspudić 7, Vidaković 6.5, Sakan 6 (od 46. minuta Veljović 7), Damjanović 6, Srećo 6.5 (od 78. minuta Stakić -), Stajić 6. Trener: Vlado Jagodić.

KOZARA: Kozić 7, Stojnić 6.5, Bajić 6, Gigović 6, Petrović 6.5, Jandrić 6, Gnjatić - (od 25. minuta Hodžić 6), Studen 6.5, Kojić 6.5 (od 87. minuta Malbašić -), Stančić 6 (od 69. minuta Topić -), Spasojević 6. Trener: Vinko Marinović.

Igrač utakmice: Rqade Veljović (Borac) 7.