Guest Users: 2

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 19 2024 @ 06:45 am UTC

KO©ARKA ZA INVALIDE: Vrbas treći na Pogačnikov kupu

855
Košarkaški klub invalida Vrbas iz Banjaluke proteklog vikenda nastupio je na 15.međunarodnom turniru Pogačnikov kup u Ljubljani. Vrbas je zauzeo treće mjesto. Vrbas je u grupnoj fazi takmičenja pobijedio češku ekipu Brno 74-33, a poražen je od italijanskog Kastelvekia 68-62. U meču za treće mjesto Vrbas je savladao austrijski Karnten 98-52.

U meču za treće mjesto Vrbas je postigao najviše poena u jednom meču u istoriji klubu. Najbolji strijelac turnira je igrač Vrbasa Nedžad Budimlić sa 106 postignutih poena. Pobjednik ovog turnira postao je Kastelvekio trijumfom nad Merkatorom iz Ljubljane 65-62.