Guest Users: 4

Welcome to Banjalukasport.com Friday, March 29 2024 @ 10:03 am UTC

KO©ARKA: Uvjerljiv poraz na startu plej ofa

622
Košarkaši Borac Nektara polufinale plej ofa šampionata BiH počeli su porazom. U Laktašima su izgubili od Igokee 89-63. Kao i na nekim prethodnim utakmicama Borac Nektar je i na ovom susretu pružao dostojan otpor u prvom poluvremenu. Prvu četvrtinu Banjalučani su izgubili 16-15, a drugu 21-19, pa se na odmor otišlo s vođstvom Igokee 37-34. Međutim, u nastavku objektivno kvalitetniji rival i ekipa sa dužom i kvalitetnijom klupom slomila je otpor Pivara i zabilježila očekivan trijumf. Treću četvrtinu Igokea je dobila 28-17, a četvrtu 24-12 za sigurnu pobjedu od 26 poena razlike.

Kod Borac Nektara Vranješ je bio najefikasniji sa 14 poena, a Tošić je ubacio 11 poena. Igokeu su predvodili Harvi sa 17 i Florens sa 15 poena. Druga utakmica na programu je sutra (utorak) od 19 časova u dvorani Borik.