Guest Users: 3

Welcome to Banjalukasport.com Tuesday, April 16 2024 @ 12:36 pm UTC

RUKOMET: NIšta od titule šampiona

685
Rukometaši Borac Mtel-a nisu uspjeli da savladaju sarajevsku Bosnu sa 3 gola razlike tako da i ove godine nisu stigli do titule šampiona Bosne i Hercegovine. Sarajlije su u dvorani Borik u fantastičnoj atmosferi savladali Borac 28-27 i tako odbranili titulu. Dvorana Borik odavno nije bila ispunjena kao večeras. Atmosfera za pamćenje. Prepune tribine već sat vremena prije početka utakmice. Ambijent nezaboravan. Navijači bukvalno igrač više za Borac ali opet nedovoljno da se ostvari trijumf.

Bio je Borac veoma blizu željenog cilja. Nekoliko puta u drugom poluvremenu vodio je sa željenih tri gola razlike, dva puta imao i napade za +4, ali nije uspio da slomi otpor Bosne koju je predvodio fantastični Igor Karačić. Bio je nezaustavljiv sa 10 golova. Nemoćni su bili Banjalučani u duelima sa ovim rukometašem Bosne.

Borac je fenomenalno odigrao 45 minuta, nošen publikom stigao je do tih tri gola vođstva. Ali onda je došlo do pada, vjerovatno zbog neodostatka snage. Nije bilo svježine. Pokušavao je Marković sa izmjenama ali one nisu donijele rezultatat. Taj pad u igri iskoristili su gosti i preko već spomenutog Karačića za samo pet minuta došli su u rezultatski egal a potom i stigli do trijumfa.

Mora se spomenuti i sudijski par Sušić-Primorac. Tokom cijele utakmice, a posebno u prvom poluvremenu, nisu imali isti kriterijum. Iako je Borac igrao čvrsto u odbrani, nevjerovatan je podatak o čak sedam sedmeraca za Bosnu u prvom poluvremenu, mnogo više isključenja za Borac u odnosu na Bosnu čiji igrači takođe nisu mazili Banjalučane. U drugom poluvremenu sudije su malo ujednačile kriterijum oko isključenja ali su u bezbroj slučajeva omogućavale gostima dugačke napade, nekada se činilo da će ti napadi trajati sve dok Bosna postigne gol.

Publika-fantastična tokom cijelog susreta. Davala je nesebičnu podršku Borcu pa je sve podsjećalo na neka ranija vremena. Jedina mala mrlja su bačeni predmeti po završetku utakmice kada su gosit na parketu dvorane Borik burno i podugo proslavljali novu titulu.

Ostaje žal što titula konačno nije stigla u Banjaluku, ali i ohrabrenje da vrijeme koja dolazi, vrijeme Borca. Uskoro će Borac imati priliku da se revanšira Bosni. Na završnom turniru u Banjaluci učestvuju obje ekipe i očekuje se da će one upravo igrati u finalu.