Guest Users: 4

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 26 2024 @ 06:52 pm UTC

KO©ARKA: Uvjerljiv poraz od Igokee

677
Košarkaši Igokee su zabilježili još jednu ubjedljivu pobjedu i ovjerili prvu poziciju uoči plej-ofa. Borac Nektar su u 9. kolu Lige 6 savladali rezultatom 86:61. Borac je dobro igrao na početku utakmice, odnosno do petog minuta kada se povrijedio Lazar Simonović. Imao je i šest poena prednosti, a onda je u 11. minutu Igokea prvi put povela i do kraja diktirala tempo igre. Tim trenera Slobodana Klipe imao je i "plus 30".

"Poznato je da Igoeka ima kvalitet koji je iznad ostalih ekipa. ©iroki može ravnopravno sa nama da odigra, ali mislim da smo kvalitetniji i od njih. Motivacija i dobra odbrana nam omogućavaju da dobijemo lagano protivnike koji nisu igrali NLB ligu. Za ovu utakmicu smo se dogovorili da odigramo odbranu na nivou koji igramo u NLB ligi. Tako da se već u prvom poluvremenu Borac mučio da poentira. Samo je Draško Albijanić bio razigran. Treća četvrtina je bila odlučujuća, a četvrta je bila više prijateljska. Odmarali smo igrače koje imaju veću minutažu, a razigravali one koji imaju manju minutažu. čestitam Borcu na igri. Nije imao sreću jer se povrijedio Simonović, izvrstan plejmejker, koji nam je zadavao velike probleme. I to je razlog naše lagane pobede", rekao je Klipa.

Plejmejker Borca Lazar Simonović povrijedio je koljeno desne noge i za njega je sezona završena. Drago Karalić, trener Borca, istakao je da se izlaskom iz igre Simonovića igra njegovog tima raspala:

"Tada smo izgubili kontinuitet igre. Počeli smo olako da prodajemo lopte. Igokea je dolazila do laganih poena posebno u završnici poluvremena. U istom ritmu smo nastavili i u drugom dijelu. Loše smo gradili koš, čak je Igoeka u posljednjoj četvrtini imala 10 ofanzivnih skokova nakon kojih je poentirala. Ali, mi smo napravili veliki posao ove sezone. Došli smo do plej-ofa. Istina, sa četvrte pozicije, ali treba znati šta je u avgustu u klubu bilo i šta se radilo. Još je situacija taška, ali momci su profesionalci i za svaki trening i utakmicu daju maksimum."

Pobjede u devetom kolu zabilježili su i čapljina Lasta i Mladost. Mladost, predvođena Milošem Komatinom (31 poen) i Milijanom Bockom (15 poena i 12 asistencija) na svom terenu je pobijedila ©iroki TT kabel sa 84:68 (25:19, 25:16, 14:19, 20:14). Prvi strijelac ©irokog bio je Darko Planinić sa 13 poena.

"Iznenađujuće lagano smo došli do pobjede. Očekivao sam težu utakamicu jer smo igrali bez povrijeđenih Armina Avdibegovića i Dragana đuranovića (povrijedio se u četvrtom minutu). Ali, otvorio nam se šut, dosta dobro smo branili njihove unutrašnje igrače, a u kontri smo dobro pogađali. Fantastično smo odigrali, tako da ©iroki nije imao šansu", rekao je Goran Sladojević, trener Mladosti.

čapljina je Bosnu savladala sa 71:67 (27:17, 18:15, 8:20, 18:15). Trijumfu domaćeg tima najviše je doprinio Stefan Fekete sa 27 poena, a na drugoj strani prvi strijelac bio je Dženan Rahimić sa 15 poena.

Poredak: 1. Igokea 17, 2. ©iroki 16, 3. Mladost 14, 4. Borac 13, 5. čapljina 11, 6. Bosna 10.

Parovi 10. kola: Bosna - Mladost, ©iroki - Borac, Igokea - čapljina.

Slobodan Klipa:

Poslednju utakmicu protiv čapljine odigraćemo u sklopu priprema za plej-of, gde ćemo igrati sa Borcem. Sledi verovatno ©iroki u finalu i to su nam najvažnije utakmice.

Plej-of

Borba za prvaka će početi 7. maja. U polufinalima plej-ofa će se sastati Igokea - Borac Nektar i Mladost - ©iroki TT kabeli.