Guest Users: 2

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 19 2024 @ 06:16 am UTC

FUDBAL. Pobjeda za očuvanje prednosti

616
Fudbaleri Borca ostvarili su novi trijumf. Savladali su Budućnost 2-1 i tako sačuvali sedam bodova prednosti ispred ®eljezničara. Na gradskom stadionu u Banjoj Luci, gosti su došli u prednost veoma rano. Ekipa Budućnosti je povela u 6. minuti preko ©migalovića koji je udarcem glavom savladao golmana Avdukića. Asistent je iz slobodnog udarca bio Sarajlić. No, igrači Borca su se uspjeli oporaviti od šoka nakon primljenog gola, pa su u 36. minuti stigli do izjednačenja. Strijelac je bio Vidaković. Borac je mogao i do preokreta, ali su u finišu prvog poluvremena svoje prilike propustili Nikolić i Mikić.

Borac je u nastavku susreta odlučno krenuo ka golu gostiju. Prvu priliku u drugom dijelu je imao strijelac izjednačujućeg gola Vidaković, ali ovog puta nije bio precizan. No, za preokret i vodstvo Borca se u 53. minuti pobrinuo Krunić, koji je u mrežu gostiju pospremio odbijenu loptu nakon Nikolićevog šuta. Do kraja susreta su domaći kontrolisali igru, te susret iskusno priveli kraju.