Guest Users: 2

Welcome to Banjalukasport.com Saturday, April 27 2024 @ 03:20 am UTC

KO©ARKA: Poraz od ©irokog Brijega

595
Borac Nektar doživio je i treći poraz u Ligi 6. U dvorani Borik poražen je od ©irokog 78-69. Nakon vođstva Borca 14-11 u prvoj četvrtini, gosti su serijom 5-0 poveli 16-14 i do kraja tu prednost nisu ispuštali. Na odmor se otišlo sa vođstvom ©irokog 38-30, a sredinom treće četvrtine gosti su vodili i sa 10 poena. Međutim, Banjalučani se nisu predavali pa su se brzo rezultatski vratili igru smanjivši na samo jedan poen. Ipak, ©iroki je u ovom susretu znalački koristio brojne greške domaćina pa je veoma brzo stizao do sigurne prednosti. Iako je Borac Nektar u nekoliko navrata uspjevao da utakmicu uvede u rezultatsku neizvjesnost gosti iz ©irokog Brijega nakraju su zasluženo trijumfovali 78-69.

Porazu Borca presudio je slab procenat šuta za dva poena 41 odsto i slabo izvođenje slobodnih bacanja gdje su pogodili samo 15 puta iz 26 pokušaja.
Najefikasniji kod pobjednika bio je Morović sa 17 poena, a po 14 su dali ©pralja i Grgat. U Borac Nektaru Kovačević je postigao 16 poena a Jagodić Kuridža imao je 12 poena i 11 skokova.

Naredni meč, koji bi mogao da bude presudan u borbi za plasman u plej of, Borac Nketar igra u petak kada u 20 časova i 30 minuta dočekuje Mladost.