Guest Users: 4

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 26 2024 @ 03:29 pm UTC

KO©ARKA: Poraz u Laktašima

578
Košarkaši Borac Nektara očekivano su poraženi od Igokee u Laktašima, ali su pružili dobar otpor u meču Lige 6 Bosne i Hercegovine. Igokea je slavila 97-75 a do pobjede je stigla u posljednjoj četvrtini koju je dobila 31-14. Do tada je Borac Nektara parirao favorizovanom domaćinu. Nakon prve četvrtine bilo je neriješeno 26-26, a na odmor se otišlo sa +4 za Igokeu, 44-40. U nastavku ista slika na parketu dvorane u Laktašima. Banjalučani treći period dobijaju 21-20 pa se u posljednjih 10 minuta ulazi sa vođstvom Igokee 65-62. I onda je proradio Brajan čejs. Pivari nisu uspjeli da iskontrolišu njegov šut za tri peona pa je Igokea na krjau ostavrila uvjerljiv trijumf. čejs je bio anjefikasniji kod Igokee sa 23 poena a Vitkovac je ubacio 20. U Borac Nektaru Vranješ je immao 16 a Albijanić 15 poena.

Borac i dalje ima odbre izglede da se plasira u plej of Lige 6 BiH, posebno nakon poraza Bosne od čapljine. Narednu utakmicu Borac Nektar igra protiv ©irokog u utorak od 20 časova. ©iroki je trenutno drugoplasirani sa jednim porazom.