Guest Users: 6

Welcome to Banjalukasport.com Saturday, April 27 2024 @ 03:50 am UTC

FUDBAL: Titula sve bliže

615
Borac je sve bliže tituli. Posebno nakon pobjede u derbiju 21.kola protiv Sarajeva 2-0. Sjajan ambijent, dobra utakmica, dva efektna pogotka za slavlje Banjalučana i približavanja prvoj tituli šampiona BiH u istoriji kluba. Cijeli dan u gradu je vladala euforija. Navijači su pristizali iz svih dijelova grada i u centru su gromoglasnim navijanjem najavili spektakl. I zaista je bio. Pun Gradski stadion. Više od 8 hiljada gledalaca. Tokom cijele utakmice vodila se velika borba na sredini terena. Borac je i u ovom susretu dokazao da ima sjajnu odbranu pošto ponovo ekipa nije primila pogodak i to od jednog od glavnih konkurenata za titulu.

U prvom poluvremenu Borac je bio bolji ali će Sarajlije žaliti za propuštenom prilikom Obuće kada je lopta otišla pored gola. Nedugo zatim najljepši trenutak na utakmici. U 26.minuti Stevo Nikolić makazicama postiže gol za vođstvo Borca 1-0. Do kraja prvog dijela Banjalučani su kontrolisali igru pa se na odmor otišlo sa 1-0.

U nastavku Jagodić je umjesto ®arića u igru uveo Benovića, ali se veoma brzo i Benović povrijedio pa se na terenu pojavio i Grahovac. Na lijevom beku prinudno je igrao Raspudić. I nije se mnogo osjetio izostanak Borčevih bekova. Sarajevo je u drugom dijelu pokušavalo da dođe do izjednačenja ali napadi su se uglavnom završavali na ivici šesnaesterca. Borac je pokušavao da što više drži loptu u svom posjedu, da umiri igru i da priprijeti iz kontranapada. I uspio je u tome. U 89.minuti bljesak Maletića. Sve je uradio sam i lijevom nogom sa 20-ak matirao golmana Sarajeva. Počelo je slavlje na tribinama. Slavila se velika pobjeda 2-0.

"Prije svega čestitam svojim momcima. Ovo je velika pobjeda. Sarajevo se pokazalo u dobrom svjetlu. Imali smo probleme na lijevom beku, ali u drugom poluvremenu smo čekali svoji priliku. Darko ju je dočekao i postigao gol. Znao sam da će biti dobra utakmica. Sarajevu želim sve najbolje u nastavku i nadam se da će ostati na vrhu", rekao je Vlado Jagodić nakon velike pobjede.

"Praktički primili smo dva pogotka iz dva šuta u okvir gola. Nismo imali sreće. Uveli smo drugog špica u drugom dijelu, ali nismo ništa uspjeli napraviti. čestitao bih Borcu na korektnoj igri. Još 27 bodova je u igri, sve je moguće. Mi ćemo dati sve od sebe da ostanemo na vrhu do kraja", rekao je Mirza Varešanović nakon poraza koji je bordo tim definitivno isključio iz borbe za titulu.

Borac ima velikih devet bodova više od ®eljezničara koji večeras igra utakmicu 21.kola. Domaćin je na Grbavici ekipi ©irokog Brijega.