Guest Users: 5

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 19 2024 @ 01:54 pm UTC

RUKOMET: Osmi uzastopni trijumf

596
Rukometaši Borca m:tel upisali su osmi uzastopni ligaški trijumf, pošto su u okviru 17. kola na svom parketu nadigrali Prijedor rezultatom 35:29. Bila je to zanimljiva rukometna predstava sa dva različita poluvremena našeg tima. U prvom su "crveno-plavi" odigrali slabo u odbrani, što je iskusni protivnik znao da kazni. U nastavku su Banjalučani bili mnogo agresivniji i takva igra dala je rezultata. Nakon 21:21 u 40. minutu, uslijedila je serija 8:0 tokom koje je Fahrudin Melić metu pogodio četiri puta, Mirko Mikić dva, Ivan Karačić i Goran Trkulja po jednom. Tako je 13. minuta prije kraja na semaforu pisalo 29:21 poslije čega se nije postavljalo pitanje pobjednika.

- Nonšalantno smo ušli u meč poslije ubjedljivih izdanja u Gradačcu. U prvom poluvremenu smo bili pasivni u odbrani, međutim, u nastavku su stvari došle na svoje mjesto. Najvažnije je da smo protiv odlične ekipe upisali nove bodove. Okrećemo se duelu u Visokom gdje želimo novu pobjedu koja bi bila odlična uvertira za derbi sa sarajevskom Bosnom - rekao je strateg Dragan Marković.

I pored trijumfa, "crveno-plavi" su u subotu ujutru trebali odraditi kazneni trening. Ipak, spasio ih je Melić.

- Mela me je zamolio da otkažem trening pošto je poslije utakmice sa saigračima proslavio rođendan svog sinčića. Izašao sam mu u susret - dodao je Marka.

Borac m:tel 35 (16)-Prijedor 29 (15)
DVORANA: "Borik" u Banjaluci. Gledalaca: 350. Sudije: Igor Ranilović (Kozarska Dubica), Aleksandar Vrhovac (Banjaluka). Sedmerci: Borac m:tel 5 (3), Prijedor 5 (5). Isključenja: Borac m:tel 16, Prijedor 10 minuta. Crveni karton: Goran Trkulja (Borac m:tel, treće isključenje) u 58. minutu.

BORAC m:tel: Blažević (10 odbrana), Dejanović (7 odbrana), Malić, Garić 1 (1), Pucarević, Sabljić 2, Panić 4, Prskalo 1, Halilbegović 2, Mikić 7, Trkulja 2, Vranješ, ©ubara, Karačić 5 (2), Radulović, Melić 11. Trener: Dragan Marković.

PRIJEDOR: Radaković (1 odbrana, 1 sedmerac), Jokanović (12 odbrana), ©korić 8, Stanić 1, Mandić, Vujičić, Davidović 2, Ilić 1, Kalinić, Prole 12 (5), Blagojević, Tešić, Radaković, Unčanin 5. Trener: Radoslav Kunovac.