Guest Users: 4

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 26 2024 @ 04:01 pm UTC

FUDBAL: Poraz u sudijskoj nadoknadi

641
Fudbaleri Borca poraženi su 0:1 u prijateljskoj utakmici sa hrvatskim prvoligašem Splitom. Meč koji je za obje ekipe bio dobra prilika za isprobavanje nekih kombinacija u sastavima, odigran je u nedjelju na Gradskom stadionu u Banjaluci pred oko 2.500 gledalaca. Prvi su zaprijetili gosti i to preko Damira Rašića u 7. minutu kada je fudbaler Splita na udaljenosti od petnaestak metara od gola domaćih uhvatio jedan volej, ali je Siniša Marčetić dobro intervenisao i odbio loptu u korner.

©est minuta kasnije opet opasnost za Borac. Mate Pehar je šutirao je sa ivice šesnaesterca, ali je Marčetić opet bio na visini zadatka.

Prva prilika za domaće viđena je tek u 16. minutu kada Rade Veljović prevario jednog igrača Splićana koji je otišao u prazno, ali je njegov udarac izblokirao drugi igrač gostiju.

Do odlaska na odmor Borac je imao odličnu šansu da povede. Tekao je 31. minut kada je Duško Stajić prošao po desnoj strani i u šesnaestercu pronašao Milana Sreću koji je uputio dosta traljav udarac i nije bilo opasnosti za golmana Andriju Vukovića.

U 40. minutu Bojan Golubović je bio sam na pet metara od gola Borca koji je loptu udario glavom, ali ona je opet našla put samo do ruku raspoloženih Marčetića. U drugom poluvremenu viđena je izjednačena igra, a Borac je polupriliku imao u 63. minutu kada je Stevo Nikolić ubacio pred peterac gostiju, ali je odbrana Splita brzo reagovala.

Do kraja je bilo nekih pokušaja obje ekipe da postignu bar jedan gol i baš kad su svi pomislili da će mreže na Gradskom stadionu ostati netaknute, Split je u sudijskoj nadoknadi postigao gol. Pobjedu ekipi koja zauzima treće mjesto u hrvatskom prvenstvu obezbijedio je Romano Obilinović, koji je izveo slobodan udarac, a lopta se odbila od živog zida i lobovala Marčetića. Na ovoj utakmici od aktivnog bavljenja sudijskim poslom se oprostio Mlađen Vidačković iz Banjaluke. On je vodio prvih pet minuta meča, a onda je pištaljku prepustio Ognjenu Valjiću.