Guest Users: 2

Welcome to Banjalukasport.com Friday, March 29 2024 @ 04:59 am UTC

KO©ARKA: Pobjeda sa zvukom sirene

598
Košarakaši Borac Nektara,u trilerskoj završnici savladali su u Mrkonjić Gradu Mladost rezultatom 73:72. Pobjedu Banjalučanima donio je Nemanja Vranješ,koji je sa zvukom sirene postigao koš. Domaći košarkaši 1,1 sekundu prije kraja imali su rezultat 72:71.Naime, Mladosti u vodstvo od jednog poena razlike doveo je Adimir Avdibegović,koji je sa linije slobodnih bacanja bio precizan i postigao dva poena.

Međutim,Simonović je ubacio loptu sa strane do Vranješa,koji je šutirao i sa zvukom sirene pogodio i donio pobjedu Borac Nektaru.U domaćem satavu smatrali su da je šut Vranješa uslijedio poslije zvuka sirene,ali njihovu reklamaciju nisu uvažile sudije i delegat meča Džavid Ganić iz Sarajev

Inače,bio je to jedan od najboljih mečeva odigranih u „Areni Korercijalne benk.Domaći košarakaši dobili su prvo poluvrijeme rezultatom 35:33.Prvih pet minuta treće četvrtine gosti su odigrali odllično i napravili seriju od 11:0.Međutim,u zvaršnici četvrtine dominacija domaći košarkaša koji prave seriju 18:0 i taj period igre rješavaju u svoju korist rezultatom 55:50.

Tri minuta prije kraja utakmice rezulatat je glasio 66:61.Međutim,gosti su 42,2 sekunde prije kraja došli u vodstvo 71:69 poenima Jagodića Kuridže.Avdibegović je 28,8 sekundi prije kraja iz slobodnog bacanja smanjio vodstvo Borac Nektara na 71:70,da bih 1,1 sekundu prije kraja pogodio dva slobodna bacanja za 72:71.Međutim,u samoj zvaršnici neoprostiva greška domaćih košarakaša koji su dozvolili da Vranješ neometano šutira i obezbjedi pobjedu Borac Nektaru.

U sastavu Mladosti Komatina je postigao 19,a isto toliko poena kod gostiju postigao je Jagodić Kuridža.