Guest Users: 4

Welcome to Banjalukasport.com Wednesday, April 24 2024 @ 12:24 am UTC

RUKOMET: Pobjeda i u Gradačcu

597
Rukometaši Borac Mtel-a pred polazak u Gradačac isticali su da je to jedno od najtežih gostovanja i da samo sa maksimalnim pristupom mogu do pobjede koja ih ostavlja u trci za šampionskom titulom. I upravo su tako odigrali Banjalučani koji su zabilježili pobjedu u prvom meču 14.kola Premijer lige BiH. Borac Mtel je kao gost savladao Gradačac 30-26. Borac je bio dominantan tokom cijelog meča pa je trijumf više nego zaslužen. Borac Mtel je sada vodeći na tabeli sa 39 bodova. Drugoplasirana sarajevska Bosna ima 36 bodova i dva susreta manje.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rukometaši Borca m:tel položili su još jedan ispit na putu do šampionske krune, pošto su u okviru 16. kola Premijer lige BiH kao gosti savladali Gradačac rezultatom 30:26.
Naš tim je od prvog minuta domaćinu stavio do znanja da je došao po bodove. "Crveno-plavi" su poveli sa 2:0, zatim i 4:2, a već u 18. minutu imali su sigurnih 11:6. Do odlaska na odmor Gradačac je zaprijetio, smanjio na 11:13, međutim, brzo je uslijedio odgovor i serija 3:0, za "plus pet" na poluvremenu - 16:11.

Gdje je stao u prvom, Mario Blažević je nastavio u drugom dijelu. Sa nekoliko sigurnih odbrana bio je najzaslužniji za dominaciju gostiju koji su do 42. minutu stekli sedam golova viška (22:15). U 54. minutu na semaforu je stajalo 22:27 i tada je bilo jasno da Banjalučani sa četvrtom proljećnom pobjedom ostaju u trci za krunu.

- Bili smo puno bolji i zasluženo pobijedili. Došli smo do sigurnih šest, sedam razlike sredinom drugog dijela, zatim sam dao šansu i drugoj postavi, ali ti igrači nisu uspjeli da održe prednost. Ipak, pozitivno je da su i oni nastupili, te da smo nastavili seriju trijumfa. Mario Blažević je bio odličan na golu, Vladimir Vranješ u odbrani, a jedino brine povreda ramena Gorana Trkulje, koja ga je mučila i jesenas - poručio je strateg našeg tima Dragan Marković.

Gradačac 26 (11)-Borac m:tel 30 (16)

DVORANA: Gradačačkog sajma. Gledalaca: 500. Sudije: Mario Primorac (Ljubuški), Goran Sušić (čapljina). Sedmerci: Gradačac 4 (4), Borac m:tel 5 (3). Isključenja: Gradačac 2, Borac m:tel 4 minuta.

GRADAčAC: Stojanović (11 odbrana, 2 sedmerca), Osmanović, ©ardanović 3, Kulenović 9, Beširević, ©ijaković 6 (1), Halilković, Ignjić, Kadić, Isić, đurić (2 odbrane), Marković 3, Hadžiomerović 1, Doborac 3 (3), Sarajlić, Džinović 1. Trener: Mehmed Doborac.

BORAC m:tel: Blažević (17 odbrana), Malić, Garić 1 (1), Pucarević 1, Sabljić 4, Panić 4, Prskalo 1, Halilbegović 3, Dejanović (2 odbrane), Mikić 1, Trkulja 1, Vranješ 3, ©ubara, Karačić 4 (2), Radulović, Melić 7. Trener: Dragan Marković.