Guest Users: 5

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 26 2024 @ 09:40 am UTC

KO©ARKA: Teško do pobjede

727
Košarkaši Borac Nektara ostavrili su novu pobjedu. Savladali su teže nego što se očekivalo Hercegovac 81-78. Banjalučani su se u duelu sa Hercegovcem provukli kroz iglene uši. Ekipa iz Bileće većim tokom meča imala je rezultatsku prednost, u pojedinim trenucima i do deset poena razlike, ali su na kraju domaćini bili srećniji i spretniji i došli do bodova. I daje Hercegovac slavio, bilo bi to apsolutno zasluženo.

Gosti su odlično odigrali prvi period, dobili su ga sa 26-18. U drugoj četvrtini budi se Borac Nektar, rješava ovih deset minuta, u svoju korist 19-10, za minimalnih 37-36 na poluvremenu. U drugom poluvremenu Bilećani su imali rezultatsku prednost, u posljednji minut ušli sa plus 7, 77-70, i na kraju su poraženi 81-78.

Trijumfu domaćina najviše su doprinijeli Vranješ sa 23, Jagodić Kuridža sa 20 i Tošić sa 13 poena. Kod gostiju četvorica igrača bili su dvocifreni. Gajović je postigao 19, Slaviša Vuković 16, a Pejović i Lalić po 15 poena.