Guest Users: 8

Welcome to Banjalukasport.com Wednesday, April 24 2024 @ 10:58 pm UTC

FUDBAL: Borcu pobjeda na Pecari

712
U utakmici 16. kola Premijer lige BiH banjalučki Borac pobjedio je u gostima ekipu ©irokog Brijega sa 2-1. Borac je poveo od 23 minuta a strijelac je bio Darko Maletić. Domaćini su izjednačili u 65. minutu preko Gorana Zakarića a Borac je ponovo do prednosti došao golom Srđana Grahovca u 79. minuti. Do kraja nije bilo promjene rezultata i tri boda odlaze u Banjaluku. Domaći su pobjedom želeli da se približe vodećem trojcu a sa druge strane, Banjalučani su zadržali prednost nad ®eljezničarom, koji im nakon pobjede nad Olimpicom puše za vrat.

Glavni sudija je bio Rusmir Mrković (Sarajevo), dok su pomoćnici bili Dalibor Drašković (Istočno Sarajevo) i Hrvoje Turudić (čitluk).

NEZAVISNE NOVINE

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Banjolučki premijerligaš nastavio je tamo gdje je stao jesenas. Izabranici trenera Vlade Jagodića savladali su kao gosti ©iroki Brijeg (1:2) i tako ostali na istom razmaku od prvog pratioca, ®eljezničara, za velikih pet bodova.

Banjolučani su dobro stajali na terenu tokom svih 90 minuta, znali su šta hoće, koliko mogu i s "Pecare" se vratili uzdignutog čela.

"Crveno-plavi" u vođstvo su došli u 22. minutu. Bio je to najljepši potez susreta, a sve je sam uradio Darko Maletić. Primio loptu, oslobodio se dva igrača na maestralan način i topovski pogodio iza leđa nemoćnog Bandovića za 0:1.

Nastavak susreta donio je inicijativu domaćina koji je krenuo na sve ili ništa i to im se isplatilo u 65. minutu. Poslije centaršuta s lijeve strane, lopta je plesala po šesnaestercu Borca, loše je intervenisao ®arić, to koristi najbolji pojedinac u domaćem sastavu, Goran Zakarić, i udarcem sa sedam-osam metara donosi izjednačenje.

I kada se očekivalo da će ©iroki Brijeg još više stisnuti, uslijedila je kontra Banjolučana. Stajić je izbjegao ofsajd zamku, milimetarski tačno uposlio Grahovca, koji je nepun minut ranije ušao u igru, i na semaforu je stajalo 1:2.

Do kraja susreta Borac se bez većih problema odbranio od stihijskih napada domaćina i u Banju Luku se vratio s velika tri boda, možda i šampionska.

©IROKI BRIJEG - BORAC (0:1) 1:2

Strijelci: 0:1 Maletić (22), 1:1 Zakarić (65), 1:2 Grahovac (79), stadion: "Pecera", gledalaca: 1.500, sudija: Rusmir Mrković (Sarajevo) 7, pomoćnici: Dalibor Drašković (Istočno Sarajevo) i Hrvoje Turudić (čitluk), delegat: Miharem Kurić (Donji Vakuf), žuti kartoni: Kožul (©iroki Brijeg), Mikić, Raspudić, Krunić, Maletić, Damjanović (Borac).

Igrač utakmice: Darko Maletić (Borac) 8.

©iroki Brijeg: Bandović 6, Diogo 6,5, Bertoša 6,5, brekalo 6, Topić 6, Vagner 6,5, Mišić 6 (od 63. Varea -), Kožul 6,5, Zakarić 7, Roska 6, Ivanković 6 (od 63. ©ilić -). Trener: Ivo Ištuk.

Borac: Avdukić 7,5,Damjanović 6,5, ®arić 6,5, ćorić 7, Raspudić 7, Stakić 6,5, Maletić 8, Krunić 7, Međedović 7 (od 78. Grahovac 7), Mikić 7 (od 58. Stajić 7), Nikolić 6,5 (od 53. Veljović 6,5). Trener: Vlado Jagodić.

Trener Borca, Vlado Jagodić, bio je zadovoljan rezultatom na "Pecari":
- Osvojili smo i više od tri boda. Malo će se koja ekipa na "Pecari" naigrati. Mi smo to najavili i prije utakmice, da u ©iroki Brijeg idemo po tri boda. Rezultat je zadovoljio naše ambicije, ali igra može i mora biti još bolja. Vjerujem kako Prvenstvo bude odmicalo, tako će i naše partije biti ono čemu težimo. Imali smo malo i sreće, ali ovi momci su to zaslužili, prije svega zbog naših navijača, koji su nam uvijek bili12. igrač, a tako je i sada - poručio je Jagodić.

FOKUS

Fudbaleri Borca uspješno su prebrodili proljećnu premijeru u ©irokom Brijegu. Golovima Darka Maletića u prvom i Srđana Grahovca u drugom poluvremenu Banjalučani su pobijedili na "Pecari" sa 2:1 (gol za domaćina postigao Goran Zakarić).

Poslije početnog ispitivanja snaga u derbiju 16. kola Premijer lige BiH, Borac je bio angažovaniji i stigao je u vođstvo u 23. minutu. Dražen Međedović je odlično uposlio Darka Maletića, koji je prošao po desnoj strani i lijevom nogom matirao Dejana Bandovića. Bio je to rezultat prvog dijela, da bi Goran Zakarić, koji je i jesenas na Gradskom stadionu zatresao mrežu Borca, izjednačio rezultat na 1:1. Ipak, jesenji šampion je na "Pecari" ulovio cijeli plijen jer je u 79. minutu Srđan Grahovac postigao pobjedonosni gol poslije asistencije Duška Stajića, koji je vješto izbjegao ofsajd zamku.

Ovo je prva pobjeda Banjalučana na "Pecari" u okviru Premijer lige BiH, poslije koje je trener Borca Vlado Jagodić bio presrećan.

- Rekao sam da dolazimo na "Pecaru" da pobijedimo. Nismo igrali onako kako smo željeli, ali niko ne može da dođe u ©iroki Brijeg i kaže slavićemo. Imali smo i dozu sreće, a ovaj trijumf je više od tri boda. Možemo mnogo bolje i tako ćemo igrati u nastavku prvenstva. Hvala našim vjernim navijačima koji su nastavili da nas prate na svim utakmicama - rekao je Jagodić.

Na stadionu "Tušanj" u Tuzli Sloboda je savladala Slaviju iz Istočnog Sarajeva sa 2:1. Gosti su bolje otvorili susret i stvorili prvu priliku preko Igora Radovanovića u osmom minutu. Međutim, dobar pokušaj napadača Slavije sa ivice šesnaesterca uz pomoć blata osujetio je golman Mujkić. Sredinom prvog poluvremena domaći tim je preuzeo inicijativu, koju je krunisao u 33. minutu. Staniša Nikolić protutnjao je desnom stranom, ušao u šesnaesterac gostiju, a start dvojice igrača Slavije sudija Vladimir Dominković je okarakterisao kao jedanaesterac. Senad Mujić je sa 11 metara poslao loptu u desnu stranu, golman Ratko Dujković bacio se u lijevu i bio je to trenutak kada je Sloboda došla u prednost od 1:0. Do odmora nije bilo uzbuđenja pa ni promjene rezultata. Sloboda je udvostručila prednost u 52. minuti. Na dobar centaršut sa lijeve strane reagovao je Miljenko Bošnjak, Dujković je odbranio, a lopta se od prečke odbila do Mujića, kojem nije bilo teško da je plasira u mrežu za 2:0. Tračak nade za Slaviju pojavio se u samom finišu susreta. Grešku odbrane Slobode kaznio je Nemanja Pušara preciznim udarcem sa sedam metara, ali vremena i snage za nešto više nije bilo.

U okršaju dva srpska kluba fudbaleri Leotara i Rudar Prijedora odigrali su tvrdu utakmicu, koja je ponudila mnogo borbenosti, ali malo onoga što fudbal čini lijepim. U prvom poluvremenu Leotar je bio dominantniji, ali nije uspio da stvori pravu šansu za gol, dok su u drugom dijelu igrači Rudara propustili dvije dobre prilike da stignu do sva tri boda. Kada se sve sabere, neriješen rezultat (0:0) je i najrealniji ishod ovog susreta.

©IROKI BRIJEG 1 (0)

BORAC 2 (1)

Strijelci: 0:1 Maletić u 23, 1:1 Zakarić u 65, 1:2 Grahovac u 79. minutu.

Stadion: "Pecara" u ©irokom Brijegu.

Gledalaca: 1.000.

Sudija: Rusmir Mrković (Sarajevo) 6,5.

®uti kartoni: Kožul (©iroki Brijeg), Mikić, Raspudić, Krunić, Maletić, Damjanović (Borac).

Igrač utakmice: Darko Maletić (Borac) 7,5.

©IROKI BRIJEG: Bandović 6, Diogo 6, Bertoša 5,5, Brekalo 6,5, Topić 6, Vagner 6,5, Ivanković 5,5 (od 63. minuta ©ilić 7), Roskam 5,5, Mišić 6 (od 63. minuta Varea 7), Zakarić 7, Kožul 6. Trener: Ivo Ištuk.

BORAC: Avdukić 7, ćorić 6,5, Nikolić 6 (od 52. minuta Veljović 6), Međedović 7 (od 78. minuta Grahovac 7), Raspudić 6,5, Damjanović 6,5, Mikić 6,5 (od 59. minuta Stajić 6,5), ®arić 6,5, Stakić 7, Maletić 7,5, Krunić 7. Trener: Vlado Jagodić.