Guest Users: 6

Welcome to Banjalukasport.com Wednesday, April 24 2024 @ 01:48 am UTC

FUDBAL: Borac poražen na Marakani

641
Borac se u odličnom izdanju prikazao protiv Crvene Zvezde u prijateljskoj utakmici u Beogradu. Iako su Banjalučani izgubili, trener Jagodić i svi u klubu moraju biti zadovoljni prikazanim, posebno u prvom poluvremenu. Borac je bio sjajan u prvom dijelu. Pred 15 hiljada gledalaca crveno-plavi su meč počeli zatvoreno ali sa jasnim ambicijama da prijete iz kontranapada. I upravo su fudbaleri Borca došli u vođstvo. U 25. minuti odlična akcija Međedovića i Maletića koju Maletić golom kruniše.

Blijedu sliku iz prvog dijela Crvena Zvezda je popravila u nastavku. Tvorac preokreta je Jevtić koji je zamijenio Koromana. Prvo je asistirao Borhi za izjednačenje, a potom proslijedio idealan pas Evandru koji je donio trijumf Crvenoj Zvezdi.

Borac je mogao i do izjednačenja u finišu ali je Stajić pogodio prečku. Treba istaći da je Jagodić u drugom poluvremenu izvršio dosta izmjena što je uticalo i na igru i na rezultat.

Generalan utisak je da svi u banjalučkom timu mogu biti zadovoljni jer je Borac prikazao kvalitet i da može da se nosi sa ponajboljim timovima iz regiona.Premijer liga BiH počinje narednog vikenda. Borac je gost ©irokom Brijegu. Nadamo se da će i tada Banjalučani odigrati kvalitetno i izboriti dobar rezultat.

CRVENA ZVEZDA: Stamenković (od 68. Bajković), Ninkov, Adi, ćosić (od 81. Reljić), Tošić, Isah (od 59. Mijailović), Evandro (od 76. Bogdanović), Kadu (od 56. Lazović), Koroman (od 68. Jevtić), Borha (od 87. Binić), Ka;luđerović (od 81. Perović).

BORAC: Avdukić, ćorić, Stupar (od 39. Dujković), Stakić, Međedović (od 61. Grahovac), Raspudić (od 89. Sakan), Mikić (od 46. Stajić), ®arić, Veljović (od 57. Nikolić), Maletić (od 81. Vidaković), Krunić (od 84. Srećo).

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fudbalska poslastica na "Marakani" između Crvene zvezde i banjalučkog Borca pripala je beogradskoj ekipi, koja je do trijumfa došla nakon preokreta (2:1).

Bila je ovo generalna proba za obje ekipe koje već od sljedećeg vikenda očekuju novi prvenstveni izazovi. Sudar dva aktuelna osvajača Kupa došlo je da isprati oko 20.000 navijača, među kojima je bilo više od 200 navijača iz Banjaluke. Zvezda je bila dominantna od početka, ali nije mogla ozbiljnije da ugrozi gol Asmira Avdukića. Borac je poveo u 26. minutu golom Darka Maletića, a u nastavku je uslijedio preokret u režiji Kristijana Borhe (68. minut) i Evandra (75)

"Zadovoljan sam, iako je teško biti zadovoljan kada izgubite. Igrali smo veoma dobro sve do 60 minuta, kada je uslijedio pad. Igrači su podlegli pritisku, što nam se do sada nije dešavalo", rekao je Vlado Jagodić, trener Borca, i dodao:

"U posljednjih 10 minuta smo imali nekoliko prilika da postignemo drugi pogodak, ali ih nismo iskoristili. Utakmica je bila veoma dobra i mislim da su svi mogli da uživaju u igri koju su pružile obje ekipe."

Jagodić smatra da je u ovoj utakmici ekipa položila generalni ispit pred start proljećnog djela Premijer lige BiH i meč s ©irokim Brijegom.

"Generalna proba je uspjela i možemo da budemo zadovoljni. Ovo je bilo veliko iskustvo za ekipu. Tražili smo jaku provjeru za kraj priprema i mislim da jačeg i atraktivnijeg protivnika nismo mogli da imamo. Privilegija je igrati generalnu probu s Crvenom zvezdom", jasan je Jagodić.

Zbog povrede su teren morali da napuste Milan Stupar i Leonid ćorić, a šef struke se nada da se ne radi o nečemu ozbiljnijem.

"Stupar je osjetio bol u predjelu tetive i lista, dok je ćorić dobio udarac u zglob. Još ne znamo koliko je ozbiljno", izjavio je trener Borca.

Kao i na svim mečevima, "crveno-plavi" nisu mogli bez navijača, koji su došli u Beograd kako bi bodrili voljeni tim.

"Moram zahvaliti navijačima na podršci koju nam daju u svakom meču. Smatram da smo na dobrom putu da ostvarimo ciljeve u ovoj sezoni, a to ćemo uspjeti samo ako budemo svi zajedno", rekao je Jagodić.

Darko Ljubojević, sportski direktor Borca, svojevremeno je nosio dres beogradske ekipe, kojoj je ovog puta zahvalio na gostoprimstvu.

"Zvezda je još jednom pokazala da je naš istinski sportski prijatelj. Atmosfera je bila odlična, spektakl na visokom nivou i Beograđanima želimo sve najbolje u nastavku prvenstva", izjavio je Ljubojević.

Robert Prosinečki, trener Zvezde, kaže da njegov tim mora još da radi na pas igri:

"Imali smo šanse i dobro smo igrali. Bili smo nervozni u prvom poluvremenu, jer je došlo dosta gledalaca, pa su momci osjećali pritisak. Nedostaje nam pas igra. ®elim igru, želim dominaciju, ali zadovoljan sam, dosta smo pokazali."