Guest Users: 2

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, April 18 2024 @ 06:25 pm UTC

RUKOMET: Teška pobjeda nad Slogom

586
Rukometaši banjalučkog Borac Mtel-a teško su došli do pobjede na startu drugog dijela prvenstva Bosne i Hercegovine. U dvorani Borik u okviru 12.kola savladali su dobojsku Slogu 22-21. Bodovi su ostali u Banjaluci, ali domaćini ničim drugim ne mogu biti zadovoljni. Nisu odigrali onako kako su igrali jesenas, a na drugoj strani Sloga je pokazala da će u proljećnom dijelu igrati mnogo ozbiljniju ulogu u šampionatu.

Gosti su bolje počeli susret, vodili i po dva gola razlike, 4:2, i 7:5. Borac je uspio da stigne do prvog vođstva tek u 17 minutu, 8:7. Imali su tada domaćini i tri razlike da bi na poluvremenu bilo samo plus jedan za domaćina 12:11. U nastavku banjalučani su u nekoliko navrata imali plus 3, ali su se uporne dobojlije stalno vraćale u meč. Gosti su imali napad na 40 sekundi prije kraja,a li je Blažević zaustavio udarac Panića, za konačnih 22:21.

Domaćine su do trijumfa vodili Karačić sa 7 i Halilbegović sa 5 golova. Golman Dejanović imao je 6 odbrana. Na drugoj strani, ©abanović je bio sa 12 odbrana najbolji pojedinac. Kao strijelci istakli su se Pavlov sa 6 i Radić sa 4 gola.

Nakon meča trener Borca, Dragan Marković, izjavio je da nije zadovoljan igrom, da je njegov tim mogao nekoliko puta da se rezultatski odlijepi i riješi utakmicu. Takođe je istakao da je bio primjetan izostanak Vranješa u ekipi i da se to osjetilo u odbrnai.

Trener Sloge, Zoran Dokić, čestitao je Borcu na pobjedi i fer igri i izrazio žaljenje što njegov tim nije uspio da makar dođe do boda. Ovaj meča za njega je ohrabrenje i nada u bolje rezultate.