Guest Users: 3

Welcome to Banjalukasport.com Tuesday, April 23 2024 @ 09:41 am UTC

KO©ARKA: Mladi Krajišnik bolji od ®eljezničara

610
Odigran je derbi susret 14.kola prvenstva BiH za košarkašice. Mladi Krajišnik savladao je u Banjaluci ekipu ®eljezničara 76-63. Po četvrtinama je bilo 23-17, 19-13, 22-22, 12-11. Malene su konstantno imale prednost na ovom susretu od desetak poena, kontrolisavši utakmicu i rezultat. Već nakon prve četvrtine vodile su sa 23-17, a na odmor su otišle s prednošću od 12 poena, 42-30. Treća četvrtina protekla je u izjednačenoj igri (22-22), a u posljednjoj domaće košarkašice nisu dozvolile gošćama da se približe osvojivši ovaj period 12-11 za sigurnu pobjedu.

Najefikasnija kod Mladog Krajišnika bila je Rađenovićeva sa 17 poena, slijede Bogoje sa 15, ®akula sa 14 i Deura sa 13 poena. U ®eljezničaru Demirovićeva je ubacila 24 poena, a Bugarin 15 poena.