Guest Users: 4

Welcome to Banjalukasport.com Friday, March 29 2024 @ 02:39 pm UTC

KO©ARKA: Borac bolji od Bosne

666
Košarkaši Borac Nektara savladali su danas Bosna ASU BH Telekom 79-68 u derbi utakmici 19.kola Lige 13 BiH. Ovom pobjedom Banjalučani su se izjednačili na čelu tabele sa Sarajlijama ali im se i revanširali za prethodna dva poraza u ovoj sezoni.
Agresivnom igrom i odličnom odbranom Borac Nektar je od početka nametnuo svoj ritam igre. Prednost je veoma brzo rasla. Nakon prve četvrtine bilo je +12, a na poluvremenu 50-29. Sredinom trećeg perioda Banjalučani su vodili i sa maksimalnih 26 poena razlike. Pad u igri Borca u posljednjoj četvrtine, koji se desio nakon nekoliko izmjena u ekipi, gosti su iskoristili da samo ublaže poraz na konačnih 79-68.

Najefikasniji kod Borac Nektara bio je Tošić sa 22 poena, a pratio ga je Adamović sa 15 poena. U Bosni po 15 poena dali su Rahimić i Krušlin. Obe ekipe nakon 19 kola imaju 33 boda, ali Bosna ima susret manje.

BORAC NEKTAR - BOSNA ASA BHT 79-68 (23-11, 27-18, 15-15, 14-24)

BORAC NEKTAR: Tošić 22, Adamović 15, Vranješ 10, Kostadinović, ©turanović 4, Jagodić Kuridža 7, Blanuša 2, Jocović 12, Radukić, Lončar 3, Kovačević 2, Trikić 2

BOSNA ASA BHT: Radić 1, Hodžić, Hot, Batina, Damjanović 10, đurasović 13, čamdžić 8, Demić, Rahimić 15, Krušlin 15, Mujić, Pašalić 6