Guest Users: 2

Welcome to Banjalukasport.com Wednesday, April 24 2024 @ 12:38 pm UTC

KO©ARKA: Pobjeda u Višegradu

629
Borac Nektar nastavlja seriju pobjeda, a posljednja u nizu bila je nad Vardom HE u Višegradu. Pobjednik je odlučen tek nakon produžetka u kojem su Banjolučani pokazali zašto su favoriti za prvo mjesto u Ligi BiH. - Dobro smo otvorili utakmicu, a onda stali, domaćini su napravili seriju 10:0 i vodili sedam do osam poena sve do poluvremena. U drugom poluvremenu je uslijedio egal sve do kraja, onda smo 19 sekundi prije kraja imali napad, ali ga nismo iskoristili. Međutim, u produžetku smo odigrali najbolje što znamo i možemo. Znali smo da nas očekuje teška utakmica, to sam i najavio, oni se bore za opstanak, a mi za vrh tabele - kaže trener Borac Nektara, Drago Karalić.

U narednom kolu Banjolučani u derbiju kola dočekuju Bosnu, a biće to utakmica koja će najvjerovatnije odlučiti prvaka Lige 13.

- Moramo biti maksimalno spremni, to nam znači prvo ili drugo mjesto u Ligi. U Sarajevu smo izgubili sa četiri poena razlike, pokušaćemo da dobijemo s najmanje pet poena. Ekipa je spremna iako ima sitnijih problema. Ovu utakmicu nije igrao Trikić zbog viroze, Jocović je išao, ali ima tu još nekih sitnijih izostanaka - dodao je Karalić.

Utakmica 20. kola Borac Nektar - Bosna na programu je u subotu, 5. februara, u dvorani "Borik", s početkom u 14 časova.

VARDA HE - BORAC NEKTAR 62:72

(22:15, 10:13, 12:14, 13:15, 5:15)

Dvorana: u Višegradu, gledalaca: 400, sudije: Haris Bijedić, Medin Duškaj i Hariz Bilić (Sarajevo).

Varda HE: đerić, Krstojević, Bajić 2, Malidžan, Mirković, Mrković 6, Kandić 13, Marković 17, Kajević 2, Golubović 10, čubrilović, Crnobrnja 12. Trener: Dragoljub Vidačić.

Borac Nektar: Tošić 18, Adamović, Vranješ 16, Kostadinović, ©turanović, Jagodić Kuridža 10, Blanuša, Jocović 7, Radukić, Lončar 3, Kovačević 18. Trener: Drago Karalić.