Guest Users: 3

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, April 25 2024 @ 05:37 am UTC

RUKOMET: Pobjeda Zvezde protiv Borca

645
Rukometaši Borac Mtel-a i Crvene Zvezde večeras su pokazali humani karakter. Odigrali su revijalnu utakmicu u dvorani Borik, a sav prihod od ulaznica namijenjen je za liječenje trogodišnjeg Andrije Lakića koji boluje od malignog tumora jetre. Okupilo s eoko 2 hiljade gledalaca, a prikupljeno je 7 780 KM (1556 prodatih ulaznica). Utakmica iako nije imala rezultatski značaj zadovoljila je prisutne u dvorani Borik. Crveno-beli bili su bolji, slavili su 30-27. Tokom cijelog susreta Beograđani su vodili, a ključnu razliku napravili su sredinom prvog poluvremena kada su ostvarili seriju 7-1 i poveli 15-8. Na odmor se otišlo sa vođstvom Zvezde od sedam golova.

I u drugom dijelu ista slika na terenu sve do rezultata 27-19. Tada Banjalučani igraju bolje u odbrani i raznovrsnije u napadu. Uspjevaju da nakon serije 7-1 četiri minute prije kraja smanje na 28-26. Međutim, nisu imali snage za preokret. Crvena Zvezda trijumfovala je 30-27.

U Borac Mtel-u najefikansiji bio je Melić sa 7 golova, a pratio ga je Panić sa 5 golova. Blažević je upisao 10 odbrana. Kod Crvene Zvezde najviše golova 8 dao je Trivundža. ®ivković je postigao 6 a Zelenović 4. Ljubišić je imao 6 odbrana.

U petak i subotu Banjalučani igraju nove pripremne utakmice. U Banjaluku stiže hrvatska ekipa Nekse.