Guest Users: 7

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, April 25 2024 @ 09:09 pm UTC

KO©ARKA: Mladi Krajišnik prejak za Igman

849
Košarkašice Mladog Krajišnika opravdale su očekivanja i ulogu favorita u duelu protiv Igmana u finalu Kupa Republike Srpske. Slavile su 90-54. Već nakon prve četvrtine Malene imale su vođstvo 19-10, a na odmor su otišle s prednošću 45-22. U nastavku ta prednost je konstantno rasla. Pred posljednju četvrtinu iznosila je 67-35, a na kraju je bilo 90-54. Najefikasnija kod Mladog Krajišnika bila je Deura sa 22 poena, 19 je dala Mitov a 18 Rađenovićeva. Kod Igmana Papčevićeva je ubacila 19 poena, Sofovićeva 17, a Pinter 13.

Bio je to 15. osvojeni Kup Republike Srpske za Mladi Krajišnik koji je najtrofejniji košarkaški klub u RS. Igmanu je ovo bilo prvo finale Kupa RS.

Trener MK-a Zoran Mikeš zadovoljan je što je godina počela sa trofejom. Vjeruje da je ovo dobar nagovještaj za predstojeća takmičenja. Smatra da ukoliko se klub stabilizuje da Mladi Krajišnik može biti uspješan i u preostala dva takmičenja u kojima nastupa, u prvenstvu i kupu BiH.

Trener Igmana, Stefan Mandić, čestitao je protivniku na pobjedi. Kaže da je presudio kvalitet ali i napomenuo da je ovo veliki uspjeh za klub koji je osnovan 2008. godine.