Guest Users: 3

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 26 2024 @ 05:58 pm UTC

RUKOMET: Poraz u finalu

558
Naši rukometaši nisu uspjeli da osvoje turnir "Limburgse handbal dagen", pošto su u dramatičnom finalnom okršaju poraženi od Benfike rezultatom 21:23.
Borac m:tel je bio bolji tim tokom cijelog meča, iako je igrao protiv Portugalaca, ali i sudija, koji su "crveno-plave" deset puta slali na dvominutno "hlađenje", a rivale samo jednom. Međutim, i u takvim okolnostima, četa Dragana Markovića je vodila sa 9:7 na poluvremenu.

Naš tim je u 46. minutu imao "plus tri" (18:15), dok je u 55. minutu na semaforu stajalo 20:19. Uslijedilo je nekoliko grešaka Banjalučana, na drugoj strani je blistao dobro poznati kapiten Karlos Karneiro, ali i golman ®oao Fereirinjo, pa je Benfika u posljednjih pet minuta serijom 4:1 došla do pobjede kojom je na tronu naslijedila Porto.

- I pored svega, igrali smo najbolji i najljepši rukomet na turniru. Pali smo na nekim glupostima, arbitri nam nisu bili naklonjeni, ali i pored toga, moramo da budemo zadovoljni - rekao je direktor bh. vicešampiona Boris đogo.

Prvi strijelac turnira je Kjetil Strand iz Viking Stavangera, adut Sankt Petersburga Artem Višnevski je najbolji defanzivac, najuspješniji napadač je Karlos Karneiro iz Benfike, a golman njegov timski kolega ®oao Fereirinjo.

Plasman: 1. Benfika, 2. Borac m:tel, 3. Sankt Petersburg, 4. Viking Stavanger, 5. Kras Volendam, 6. Vos Investment Lajons, 7. "Ol Stars", 8. Eurotek Bevo.