Guest Users: 4

Welcome to Banjalukasport.com Tuesday, April 23 2024 @ 06:37 pm UTC

KO©ARKA: I čapljina savladana

612
Košarkaši Borac Nektara zabilježili su vrijednu pobjedu u šampionatu Bosne i Hercegovine. Savladana je čapljina Lasta. Pivari su slavili 91-77. To je veća razlika nego što je čapljina pobijedila u prvom kolu Banjalučane, tako da Borac Nektar ima bolji medjusobni omjer u slučaju da oba tima na kraju sezone budu imale isti broj bodova.

Nakon 14.kola Borac Nektar ima 9 pobjeda i 4 poraza i nalazi se na trećem mjestu na tabeli sa 22 boda.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Košarkaši Borac Nektara pobijedili su čapljina Lastu u derbiju 14. kola Lige 13 BiH rezultatom 91:77 (25:26, 28:13, 13:22, 25:16).

Nakon boljeg starta gostiju koji su u nekoliko navrata imali šest poena prednosti Borac je u drugoj četvrtini zaigrao bolje. Došao je do 11 poena prednosti (44:33, 53:39), a i u nastavku je imao periode dobre i loše igre. Najveću prednost imao je u 26. minutu kada je bilo 65:50. Gosti su u nekoliko navrata smanjivali razliku, ali "pivari" nisu dozvolili preokret. Najefikasniji u Borcu bili su Siniša Kovačević sa 18 poena, Nemanja Vranješ sa 16 i Marko Jagodić Kuridža sa 15. Novi plejmejker Borca Filip Adamović postigao je 12 poena, a na drugoj strani najbolji su bili Mladen Gligora sa 19, Krsto Bjelica sa 17 i Jozo Brkić sa 16.

"čapljina je jedna od najozbiljnijih ekipa u našoj ligi, a s druge strane mi smo imali imperativ pobjede. Da smo izgubili zakomplikovali bismo sebi situaciju. Bili smo u grču na početku, poslije smo uspjeli da se odlijepimo. Adamović se odlično uklopio u drugoj četvrtini, maltene je sam prelomio utakmicu, a onda smo se i mi ostali priključili u dobroj igri", rekao je Kovačević.

Trener "pivara" Drago Karalić je istakao važnost pobjede.

"Važno je što smo nadoknadili minus od sedam poena iz čapljine, ukoliko dođe do toga da imamo isti broj poena na kraju. Imali smo dosta oscilacija. U prvoj četvrtini se nismo dobro snašli, primili smo 26 poena, u drugoj smo imali dobru odbranu i napravili smo prednost koja se na kraju ispostavila kao ključna. Mislim da je ključ pobjede bila agresivna odbrana u pojedinim momentima. Tada nismo primali lake poene, ali smo ih davali. Filip je u fazi upoznavanja, Tošić je još rovit, neki igrači su bili iznad očekivanja, ali bilo je i onih koji su morali mnogo više da pruže. Međutim, kada se podvuče crta, bodovima možemo biti zadovoljni, a igra je u usponu.

Hrvoje Vlašić, trener čapljine, rekao je da je Borac zasluženo pobijedio i dodao:

"Bio je bolji tokom cijele utakmice osim na otvaranju. Mi smo prednost lako ispustili, što nam se dešava tokom cijele sezone. To je nevjerovatno veliki problem. Borac je u dva intervala pravio serije 5:0 i mi smo se vraćali, imali svoje šanse, ali na pet razlike smo imali loš napad, pa lošu obranu i to je ponovo vratilo Borac u miran završetak utakmice. Nismo bili ni kompletni. Za nas je hendikep neigranje Krunoslava Rimca, sada se povrijedio i Gligora, a i teško podnosimo ritam srijeda - subota - utorak. Sreća što je sada mala pauza".