Guest Users: 3

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, March 28 2024 @ 09:34 pm UTC

KO©ARKA: Pivari izgubili u Trebinju

537
Košarkaši Borac Nektara poraženi su večeras u Trebinju od Leotara 83-73. Bio je to meč 10.kola prvenstva Bosne i Hercegovine. Domaći košarkaši bolje su otvorili utakmicu pa su poveli 10-2. Onda su se raspucali Banjalučani i stigli na 15-10. Prva četvrtina pripala je Borac Nketaru 25-16. U nastavku i dalje dobra igra Pivara koji su na odmor otišli sa vođstvom 44-41.

U nastavku su se ekipe smjenjivale u vođstvu. Dominanta figura bio je igrač Borca Vranješ koji je do kraja treće četvrtien postigao čak 6 trojki. Ipak treći period pripao je domaćinima 22-17 pa se u posljednjih 10 minuta ušlo sa vođstvom Leotara 63-61. Sedam minuta prije kraja bilo je 69-67 za Leotar i od tada nestaje neizvjesnost. Trebinjci postižu devet vezanih poena. Borac šest minuta nije dao koš, izgubio je 4-5 ključnih lopti koji ih je koštao ukupnog rezultata. Sve što su Pivari učinili su četiri poena u posljednjih 40-ak sekundi. Dovoljni za poraz 83-73. Ovu posljednju četvrtinu dobio je Leotar 20-12.

Najubjedljiviji kod Borca bio je Vranješ sa 27, a kod domaćih đurasović je psotigao 23 poena.