Guest Users: 2

Welcome to Banjalukasport.com Wednesday, April 24 2024 @ 11:33 pm UTC

RUKOMET: Borac eliminisan od Tatabanje

646
Rukometaši Borac Mtel-a završili su nastup u EHF Kupu, pošto su u revanš meču trećeg kola poraženi od Tatabanje Carbonex KC rezultatom 21:29. Poslije 23:25 u prvom okršaju, Borac m:tel je imao težak zadatak da u Mađarskoj nadoknadi "minus". Međutim, početak meča nagovještavao je da bi puleni Dragana Markovića mogli da naprave podvig, te prođu u osminu finala eminentnog takmičenja.
Odbrana je na startu sjajno funkcionisala, pa su "crveno-plavi" brzo poveli 2:0, nedugo zatim bilo je i 3:1, da bi Faruk Halilbegović u 12. minutu pogodio za 6:2.
To je primoralo domaćeg stratega Viktora Debrea da zatraži tajm-aut, koji je urodio plodom. Jer, Mađari su se brzo vratili u igru, zahvaljujući seriji 4:0, koju je drugim golom prekinuo Mirko Mikić.
Potom je Akoš Lele poravnao na 7:7, a Norbert ©utka u 21. minutu pogodio za prvo vođstvo domaćina (8:7). Imao je protivnik i 10:8, naš tim je u 25. minutu izjednačio na 10:10, ali je Tatabanja do odlaska na odmor ipak uspjela da dođe do "plus dva" - 13:11.
Iskusni domaćin je na startu drugog dijela praktično prelomio meč. Predvođen "prekaljenim" Ivom Diazom brzo je poveo 17:12, a u 41. minutu na semaforu je stajalo 20:14. Ipak, Banjalučani se nisu predavali. Serijom 3:0 prišli su na 17:20, promašili kontru sa igračem više, i tu je bio kraj. U završnici se Tatabanja ponovo "odlijepila" te došla do ubjedljivog trijumfa, koji ne predstavlja pravi odnos snaga na parketu.

- Konačni rezulat je previsok u odnosu na prikazano. I ovog puta je presudilo iskustvo rivala. Imali smo perioda dobre igre, pokazali da se možemo nositi sa Mađarima, ali to nije bilo dovoljno. čestitam Tatabanji na prolazu u narednu rundu i želim joj sve najbolje - poručio je šef struke tima iz Gospodske ulice Dragan Marković.

Njegov kolega na drugoj strani, Viktor Debre, složio se da ovo nije bio lagan meč za njegovu ekipu.

- Iza nas je teška utakmica protiv neugodnog rivala. Naša odbrana je bila ključ uspjeha, pogotovo početkom drugog poluvremena, kada smo uspjeli da stvorimo prednost, te je sačuvamo do kraja - istakao je Debre.

Naš tim u nedjelju ujutru stiže u Banjaluku, a naredni ispit polagaće u petak, kada u odgođenom meču devetog kola Premijer lige BiH u "Borik" stiže Goražde (18 časova).

Tatabanja Carbonex KC 29 (13) - Borac m:tel 21 (11)

DVORANA: Sportska u Tatabanji. Gledalaca: 1.000. Sudije: Jens Karl Nilsen, Peter Lorencen (Danska). Sedmerci: Tatabanja Carbonex KC 4 (2), Borac m:tel 5 (5). Isključenja: Tatabanja Carbonex KC 10, Borac m:tel 6 minuta.

TATABANJA CARBONEX KC: ©ente, Melus, Harsanji, Halaš 6, Kiš 3, Lele 6, Diaz 4, Deneš 1, ©utka 7, Kekezović, Sabo, Urban 1, Kanio, Pordan 1. Trener: Viktor Debre.

BORAC m:tel: Blažević, Malić, Garić, Pucarević, Panić 3, Prskalo, Halilbegović 7, Dejanović, Mikić 5, Vranješ, Karačić, Ilić, Melić 4, Sabljić 2. Trener: Dragan Marković.