Guest Users: 3

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, April 18 2024 @ 11:41 pm UTC

FUDBAL: Poraz u Trebinju

600
Fudbaleri Borca porazom su završili jesenji dio šampionata Bosne i Hercegovine. U 15.kolu Premijer lige BiH izgubili su u Trebinju od Leotara 2-1. Borac je poveo golom Sreće u 63. minuti iz jedanaesterca nakon što je fauliran Srećo. Ipak Borac nije uspio da sačuva prednost. U posljednjih 10 minuta primio je dva gola. Oba gola dao je Stojanović u 80. i 84. minuti. U 80. minuti nakon smušene reakcije odbrane Borca lopta je srećno došla do Stojanovića koji je uspio nekako da matira Avdukića. četiri minute kasnije u šesnaestercu Borca Mikić je pao i tom prilikom zakačio loptu rukom. Dosuđen je penal a precizan je bio Stojanović.

Borac je titulu jesenje gšampiona osvojio već prošlog vikenda ali je nakon ovog poraza ispustio 8 bodova prednosti ispred pratioca. ®eljezničar i Sarajevo trijumfovali su u ovom kolu tako da Borac nakon 15 kola ima 33 boda, a ®elejzničar i Sarajevo po 28.

Borac je u provm dijelu sezone zabilježio 10 pobjeda, 3 remija i 2 poraza. Izgubili su na srartu od ©irokog i na kraju od Leotara. Gol razlika 21-8. Banjalučka ekipa je tako najmanje primila golova u sezoni, a posebno je bila uspješna na gostovanjima ostvarivpi najbolji učinak u ligi.

Borac je po svemu prikazanom zaslužio titulu jesenjeg šampiona. Nakon lošeg početka i dolaska na kormilo Vlade Jagodića crveno - plavi igrali su sve bolje i bolje i na krjau prvi put u istoriji kluba postali jesenji šampioni BiH. Sada predstoji zasluženi odmor, a vjerujemo da će Borac na proljeće igrati kao i većim dijelom jeseni i na kraju biti i šampion BiH i izboriti nastup u kvalifikacijama za Ligu šampiona.