Guest Users: 3

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, April 25 2024 @ 12:18 pm UTC

KO©ARKA: I peti trijumf Borac Nektara

630
Banjalučani su ostvarili i petu uzastopnu pobjedu. Pobijedili su Vradu HE 84-72 u okviru 6.kola Lige 13 BiH.

Ekipa iz Višegrada držala se samo u prvoj četvtini koju je riješila u svoju korist 21:19. Već u drugih deset minuta košarkaši Borac Nektara su zaigrali mnogo bolje, dobili ovaj period sa deset poena razlike, 24:14 za + 8 na poluvremenu, 43:35.

I treću četvtinu domaćini su lako riješili u svoju korist 24:18, a u posljenjem periou imali su i dvadeset poena razlike. Na kraju je meč završio rezultatom 84:72.

U redovima Borac Nektara najefikasniji su bili Vranješ sa 16, đurković i Jagodić Kuridža sa po 15, te Jocović sa 14 koševa. Kod gostiju iz Višegrada dvocifreni su bili Crnobrnja sa 13, đerić sa 12, sve iz šuta za tri poena i Stanić sa 10 poena.

BORAC NEKTAR - VARDA HE 84-72 (19-21, 24-14, 24-18, 17-19)

BORAC NEKTAR: Kostadinović, Jovanović 9, Vranješ 16, đurković 15, ©turanović 2, Jagodić Kuridža 15, Blanuša, Jocović 14, Pavlović, Lončar, Kovačević 7, Trikić 6,

VARDA HE: Malidžan 1, đerić 12, Plečić, Krstojević 9, čubrilović 3, Crnobrnja 13, Mirković, Mrković 6, Stanić 10, Bajić 9, Kajević, Golubović 8,