Guest Users: 3

Welcome to Banjalukasport.com Saturday, April 20 2024 @ 12:02 pm UTC

FUDBAL: Na korak od jesenje titule

585
Fudbaleri Borca veoma blizu su titule jesenjeg šampiona Bosne i Hercegovine. Na vrućem terenu u Travniku pobijedili su kao gosti 2-1. Bio je to meč 13.kola. Prvi gol Banjalučani su postigli u finišu prvog poluvremena kada je na pravom mjestu nakon šuta Nikolića bio Maletić. To je bio njegov prvenac u dresu Borca. Prije ovog gola dobre prilike za Borac propustili su Mikić i Stajić.

Oba gol Borac je dao u najbolje vrijeme. Prvi u finišu prvog poluvremena a drugi na početku drugog dijela. Novi kontranapad Borca u gol je pretvorio Trivunović.

Gosti su u drugom dijelu imali inicijativu a do smanjenja rezultata stigli su u 90. minuti preko Fajića. Treba reći da je Nikolić u 57. minuti propustio veoma dobru šansu.

"©teta što smo primili gol u sudijskoj nadoknadi vremena, ali ja sam zadovoljan rezultatom. Pobijedili smo zasluženo jer smo na vrijeme postigli pogotke, u finišu prvog poluvremena, a zatim i u otvaranju drugog dijela utakmice. I Travnik je imao svoje šanse koje nije realizovao i na kraju bodovi su zasluženo pripali Borcu. Sad se okrećemo narednim mečevima i želimo da protiv ®eljezničara i Leotara nastavimo sa pobjedama", rekao je nakon utakmice za http://SportSport.ba trener Vlado Jagodić.

Borcu je ovo bila trinaesta uzastopna prvenstvene utakmica bez poraza. Posljednji poraz Banjalučani su doživjeli još u prvom kolu protiv ©irokog Brijega rezultatom 3:2 i to na svom terenu. Tad je uprava smjenila Marića, a imenovala Jagodića.

Borac ima 6 bodova više od Sarajeva koji ima i susret manje. ®eljezničar je treći sa 8 bodova manje i utakmicom manje od Borca.