Guest Users: 8

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, March 28 2024 @ 01:02 pm UTC

KO©ARKA: Trijumf Pivara

592
Borac Nektar je izasao kao pobjednik iz derbija drugog kola sampionata BiH. Banjalucani su savladali ekipu Zrinjskog 82:76. Gosti su bolje poceli susret, imali prednost tokom prvog poluvremena. Najveca razlika bila je + 12 za Zrinjski, 35:23 u 14. minutu. Crveno plavi su prvi put stigli do izjednacenja u 19. minutu 37:37. Ipak gosti odlaze na odmor sa prednoscu od 2 poena, 39:37. Prvo vodjstvo Banjalucani su imali u 23. minutu 4:8:46. Do kraja susreta izabranici trenera Karalica drzali su igru i rezultat i zabiljezili prvu pobjedu u sampionatu.

Prvo ime susreta bio je Zlatko Jovanovic sa 25 poena. Kod domacina su se jos istakli Jagodic Kuridza sa 14 i Vranjes sa 11 koseva. U ekipi Zrinjskog bolji od ostalih bili su Simonovic sa 17 i Sakic sa 16 poena.

BORAC NEKTAR - ZRINJSKI 82-76 (19-28, 18-11, 27-16, 18-21)

BORAC NEKTAR: Tošić 7, Jovanović 25, Vranješ 11, đurković 8, ©turanović, Jagodić Kuridža 14, Blanuša, Jocović 7, Pavlović 8, Lončar, Kovačević, Trikić 2
ZRINJSKI: Peljto 7, Mašić, Kahrimanović 12, Petrović, Tomić, Simonović 17, Hajrić 11, Hasandić 5, Perajica 4, Bodiroga, Ramljak 4, ©akić 16