Guest Users: 8

Welcome to Banjalukasport.com Sunday, September 08 2024 @ 12:51 am UTC

FUDBAL: Teška pobjeda protiv Zvijezde

646
Fudbaleri Borca pobijedili su Zvijezdu 1-0 u 12.kolu Premijer lige BiH i tako i dalje ostali na čelu tabele i glavni kandidati za osvajanje titule jesenjeg šampiona Bosne i Hercegovine, Borac je pred oko 1500 gledalaca teško došao do bodova protiv borbene Zvijezde koja se u Banjaluci nije branila već je tražila put do gola. Takav pristup im je omogućio dvije dobre prilike na otvaranju meča, ali ih je u 7. i 11. minuti propustio Tosunović. Za razliku od gostiju Borac je svoju prvu šansu, odnosno, prvi šut pretvorio u gol. Centaršut Mikića glavom u gol pretvara Puzigaća. Nakon toga Borac igra bolje. Vidaković u 25. minuti dva puta šutira ali ne postiže gol iz izgledne pozicije i nakon sjajne akcije. U 28. minuti Supar je mogao i bolje a u 41. minuti Nikić je nespretno reagovao pa smo zamalo vidjeli autogol. Lopta je pogodila u stativu.

Kao i u provm i na početku drugog dijela bolja igra Zvijezde. Već u 46. minuti dva uzbuđenja. Prvo se Tosunović en snalazi najbolje u šesnaestercu a nakon kornera Nezić šutira pored gola. Priprijetio je i Borac u 52. minuti. Centrirao je Nikolić a Muminović šutirao pravo u golmana Zvijezde. Potom ponovo napad gostiju. Akcija u dva poteza a loptu preko gola šalje Nuhanović. I to je sve od Zvijezde. U Borcu u igru ulazi Maletić koji unosi živost u igru. Najbolji period Borca na ovom meču je od 77. do 80. minute. U 77. minuti Nikolić slaob šutira. Potom Mikić u 79. minuti propušta 100% pansu nakon akcije Grahovca i Maletića. U sljedećem napadu Grahovac asistira Maletiću koji ne šutira dobro a furizone napade završio je Mikić šutem preko gola. Ostalo je 1-0.

Konačno je prekinut niz od tri utakmice bez postignuto gola, ujedno i bez pobjede. Vlado Jagodić malo je promiješao sastav. Na klupi su ostali Stančeski i Sakan a čini se da je Grahovac svoju šansu dobro iskoristio sa nekoliko odličnih asistencija. Vidakjović se trudio ali je primjetan izostanak Stajića koji odrađuje suspenziju zbog crvenog kartona. S druge strane Zvijezda ni u trećem pokušaju nije postigla gol na Gradskom stadionu.

Borac u sljedećem kolu gostuje na vrućem terenu Travniku. Pobjeda bi otvorila vrata tituli jesenjeg šampiona ali i bod bi bio ogroman korak ka prvom mjestu na kraju prvog dijela sezone.