Guest Users: 2

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, March 28 2024 @ 11:02 pm UTC

SJEDEćA ODBOJKA: Realne šanse za plasman u polufinale

637
Drugog takmicarskog dana OKI Banja Luka odigrao je dvije utakmice i zabiljezio polovican uspjeh. Najprije smo u prijepodnevnoj utakmici porazeni od prvaka Rusije ekipe Rodnik iz Jekaterinburga rezultatom 3:0 u setovima (25:23, 25:15, 25:17). Nakon fantasticnog starta u prvom setu i vodjstva od 18:10 i potpune dominacije nad protivnikom uslijedio je neobjasnjiv pad u igri sto Rusi koriste i serijom od 8:0 potpuno se vracaju u utakmicu preuzimaju inicijativu i rjesavaju set u svoju korist. Drugi set odigrali smo jos u soku zbog propustene prilike u prvom setu tako da ga je protivnik dobio bez problema. Rodnik je dominirao i u trecem setu, iako smo pred sami kraj pokusali da dostignemo veliku prednost koju su Rusi stekli jos u ranoj fazi seta, ali je vec bilo kasno. Ostaje zal za izgubljenim setom, jer je pitanje kako bi se odvijala utakmica da smo ga dobili, a takodje i zbog cinjenice da o plasmanu u polufinale u nekim varijantama moze odlucivati i set kolicnik. U prve dvije utakmice zabiljezili smo, dakle dva poraza, ali s obzirom da se radi o dvije najkvalitetnije ekipe na ovom turniru, to je manje vise bilo i ocekivano. Cinjenica je da smo morali bolje odigrati,pogotovu u duelu s Rusima, ali jos nista nije gotovo.

Bogu hvala u poslijepodnevnoj utakmici opravdali smo ulogu favorita i bez vecih problema dobili Grcku sa 3:0 (25:10, 25:08, 25:15). Dominirali smo u sva tri seta protiv ekipe koja je objektivno najslabijeg kvaliteta na turniru, a sutra nas ocekuje dan odluke i konacne istine da li definitivno pripadamo samo vrhu evropske odbojke ili i dalje ostajemo u nekom srednjem kvalitativnom nivou. Ujutro u 10 casova igramo sa domacinom ekipom Piremon SE iz Niredjhaze, a poslijepodne sa prvakom Njemacke ekipom Bayera iz Leverkuzena. Ukoliko dobijemo obe utakmice zauzecemo trece mjesto u preliminarnoj fazi i igrati najvjerovatnije sa Rusima u polufinalu, a ako izgubimo od Madjara, a dobijemo Njemce bili bi cetvrti i igrali najvjerovantnije sa aktuelnim evropskim prvacima OKI Fantomi iz Sarajeva. O trecoj varijanti ne zelimo ni da razmisljamo, jer bi u slucaju oba poraza igrali za peto mjesto u razigravanju za konacan plasman. Vjerujemo u uspjeh i nadam se da cu sutra biti u prilici da vas obavjestim o najvecem uspjehu u istoriji kolektivnih sportova invalidnih lica u Republici Srpskoj i Srbiji, odnosno plasmanu u polufinale jedne nase ekipe i prilici da se borimo za jednu od medalje.