Guest Users: 2

Welcome to Banjalukasport.com Wednesday, April 24 2024 @ 02:24 am UTC

RUKOMET: Blizu jesenja titula

645
U odgođenoj utakmici petog kola Premijer lige za rukometašice Borac je u Ljubuškom svladao istoimenu domaću ekipu 19:28 (10:12). Početkom drugog dijela izabranice Rade Unčanina napravile su seriju 0:7 i na taj način riješile pitanje pobjednika. maja-prusinaU odgođenoj utakmici petog kola Premijer lige za rukometašice Borac je u Ljubuškom svladao istoimenu domaću ekipu 19:28 (10:12).

Početkom drugog dijela izabranice Rade Unčanina napravile su seriju 0:7 i na taj način riješile pitanje pobjednika.

- Trijumf u Ljubuškom uvijek je nešto posebno, jer je riječ o rivalu sa kojim smo do sada imali prilično negativan skor. Sada im to polako vraćamo i veoma sam zadovoljan zbog toga. Djevojke su, posebno u drugom poluvremenu, odigrale odlično, kada su zaigrale mnogo bolje, kako u napadu, tako i u odbrani. S ova tri boda mnogo smo bliži tituli jesenjeg prvaka, ali pred nama je derbi s prijedorskom Mirom koji igramo u osmom kolu, početkom novembra - rekao je Rade Unčanin, trener Borca.

LJUBU©KI - BORAC 19:28 (10:12)

Dvorana: U Ljubuškom, gledalaca: 200, sudije: Ivor Hrstić (čapljina) i Dario ©imić (Mostar), delegat: Mirsada Džaltur (Sarajevo), sedmerci: Ljubuški 1 (1), Borac 3 (1), isključenja: Ljubuški četiri minuta, Borac četiri minuta.

Ljubuški: Jelčić, Stojak, K. Pavlović 5, Bebić 1, I. Pavlović, Tolić 2, Boras 6, Vrdoljak 3, Kolak, Mišetić 1, ©unjić, Prusina 1. Trener: Petar ©uvak Martinović.

Borac: Gudelj, Babić, Prusina 7, Kekić 2, Joličić 3, Radić, Bogojević 1, Rajilić 4, Marić 1, Knežević 8, Tatar, Kovačević, Majstorović 1, Arsić 1. Trener: Rade Unčanin.