Guest Users: 3

Welcome to Banjalukasport.com Saturday, April 20 2024 @ 11:33 am UTC

RUKOMET: Trijumf i u Prijedoru

620
Sigurnim trijumfom u Prijedoru rezultatom 31:23, naši rukometaši nastavili su uspješnu seriju i u šestom kolu Premijer lige BiH. Borac m:tel je od starta nametnuo svoj ritam. Domaći nisu imali rješenje za čvrstu odbranu bh. vicešampiona i sjajnog Peđu Dejanovića na golu, pa je tako već u 15. minutu na semaforu stajalo 2:6. Nedugo zatim bilo je 11:6 za goste, koji su "plus pet" imali i na odmoru (14:9).

Puleni Dragana Markovića pitanje pobjednika riješili su u prvih 15. minuta drugog poluvremena. Nakon što su domaći smanjili na 11:16, Banjalučani su serijom 6:0 došli do ubjedljivih 22:11. Nedugo zatim bilo je i "plus 16", čime je riješeno pitanje pobjednika, poslije čega su oba stratega pružila šansu svim igračima.

Sjenu na sjajno izdanje našeg tima bacila je povreda Ivana Karačića. Ivo je povrijedio preponu i nakon nedjeljnih pregleda biće poznato koliko će odsustvovati sa parketa.

Prijedor-Borac m:tel 23 (9) - 31 (14)

DVORANA: Mladost u Prijedoru. Gledalaca: 800. Sudije: Vejsil Beširević (Bihać), Emir Dautović (Cazin). Sedmerci: Prijedor 4 (4), Borac m:tel 4 (3). Isključenja: Prijedor 4, Borac m:tel 12 minuta. Crveni karton: Alen Kulenović (Borac m:tel, treće isključenje) u 59. minutu.

PRIJEDOR: Ranđelović, ©korić, Stanić 6, Mandić 4 (1), Bibić 1, Vujičić, Davidović 2 (2), Tešić 1, Prole 2 (1), Blagojević 1, Baltić 1, Jokanović, Radaković 2, Unčanin 3. Trener: Aleksandar Miljuš.

BORAC m:tel: Blažević, Malić 1, Garić 2 (2), Pucarević 2, Međedović 4, Panić 3, Halilbegović 1, Kulenović, Dejanović, Mikić 4 (1), Trkulja, Vranješ, Karačić, Radulović, Ilić 4, Melić 10. Trener: Dragan Marković.