Guest Users: 3

Welcome to Banjalukasport.com Saturday, April 20 2024 @ 01:35 am UTC

FUDBAL: Borac i Rudar bez golova

668
Rudar Prijedor definitivno je neugodan rival po Banjalučane, da ne kažemo koban. Borac je večeras na Gradskom stadionu odigrao bez golova 0-0 u 10.kolu Premijer ligi BiH. U nastavku slijedi izvještaj sa meča i fotografije sa ovog susreta. Igrači Borca djelovali su umorno, vjerovatno od napornog ritma ali i fantastične serije pobjeda i dobrih rezultata. Nisu se najbolje snašli na raskvašenom terenu a pas igru Borca dobro su osujetili fudbaleri Rudar Prijedora koji su jedni od rijetkih koji su u Banjaluku došli da se nadigravaju. Prijedorčani nisu previše respektovali lidera na tabeli, pritiskali su posljednju liniju crveno - plavih i na taj način otežavali građenje akcija domaćina.

U prvom dijelu borbena igra ali bez prilika. Bilo je mnogo požrtvovanih startova, uklizavanja, strasti na terenu i tribinama ali šansi nije bilo.

U nastavku ipak više uzbuđenja. Drugi dio počeo je bakljadom gostujućih navijača zbog čega je utakmica bila prekinuta 5 minuta. Nakon toga velika šansa za goste ali Džafić nije uspio da savlada Avdukića. Borac je nakon toga priprijetio preko Mikića ali je na pravom mjestu Tripić. Teško je Borac dolazio do šuteva, gosti su se odlično branili ali i imali namjeru da postignu gol. Uprkos izmjenama Jagodića, igra Borca nije dobila na tečnosti. U igru su ušli Vidaković umjesto Stajića, Stančeski umjesto Sakana a u posljednjih 10 minuta umjesto Vukelje zaigrao je Muminović. Medjutim, bez efekta.

Rudar Prijedor je ima na ovom susretu još jednu 100% šansu. Marko Jevtić je u 73. minuti bio oči u oči sa golmanom Borca ali je sa 4-5 metara šutirao pravo u Avdukića.

U finišu dva velika uzbuđenja pred golom Rudara. Borac je opsjedao goste, najčešće po lijevoj strani, ubacivanjima u šesnaesterac. U jednoj takvoj gužvi u 90. minuti prvo je Nikolić iz izgledne pozicije šutirao pravo u golmana, a onda u drugoj minuti sudijske nadoknade najbolja prilika za Borac i moguća sporna situacija. Nikolić je šutirao, lopta se od stative odbila u ruke golmana Tripića. Sudija je procijenio da je Tripić loptu uhvatio na gol liniji, iako su brojni navijači sa Zapadne tribine u prvi mah pomislili da je lopta prešla gol liniju, a da je potom povukao u svoje naručje Tripić.

Tako je ovaj meč, koji je pratilo oko 1500 gledalaca, završen bez golova.

Ovo je treći meč u ovoj polusezoni koji Borac na Gradskom stadionu nije dobio (©iroki 2-3, Velež 1-1, Rudar 0-0). Borac je i dalje lider na tabeli sa tri boda više od drugoplasiranog Sarajeva koji je srećno došao do tri boda u ovom kolu, golom u 90. minuti. U narednom kolu Borac gostuje kod Olimpika, a prije toga ih čeka meč u Kupu protiv ®eljezničara.

Borac - Rudar 0:0

Borac: Avdukić, Sakan (Stančeski 62'), Trivunović, ćorić, Benović, Maletić, Raspudić, Mikić, Nikolić, Vukelja (Muminović 78), Stajić (Vidaković 61').

Rudar: Tripić, Stakić, Drljača, Jevtić, Kotaran, Dragić, ©odić (Radivojac 77'), ®erić, Kikić, Džafić (Muzgonja 90'), Kantar (Slijepić 90'').