Guest Users: 4

Welcome to Banjalukasport.com Friday, March 29 2024 @ 03:54 pm UTC

RUKOMET: Borac u trećem kolu Kupa EHF

689
Sjajno izdanje rukometaša Borac Mtel-a koji su u revanšu drugog kola Kupa EHF deklasirali Ankaru Spor 39-23 i tako nadoknadili minus od 7 golova iz prvog meča. Nije dobro počeo meč po Borac. Domaćini su djelovali nervozno, nije bilo tečne igre. Gosti su to kažnjavali i tokom većeg dijela prvog poluvremena čuvali tri gola prednosti. Rukometaši Borca kao da su počeli da igraju tek od 20 minute. Uspjeli su da izjednače a prvo vođstvo uslijedilo je u 25. minuti 12-11. Na odmor se otišlo sa vođstvom Banjalučana 14-13.

Na početku drugog poluvremena fantastično, uragansko izdanje Banjalučana. Kod vođstva 18-16 Borac pravi seriju 4-0 i vodi sa 6 golova.Do priželjkivanih 7 golova razlike Borac je stigao u 39. minuti (24-17) a zahvaljujući seriji 7-0 u 45. minuti bilo je već 29-17. Turci su bili izgubljeni na parketu. Konfuznu igru kažnjavali su domaćini pa je prednost i dalje rasla za konačnih 39-23.

Publika je bila fantastična. Oko 2 hiljade gledalaca nosilo je rukometaše Borca tokom cijelog susreta. Frenetično navijanje koje se priželjkuje i tokom sezone u kojoj bi Borac mogao i da napadne šampionsku titulu u BiH.

BORAC M TEL: Blažević (10 odbrana), Malić 1, Garić 2, Pucarević, Međedović, Panić 7, Halilbegović 4, Dejanović (8 odbrana), Mikić 4, Trkulja 1, Vranješ 1, Karačić 7, Ilić 5, Melić 8

ANKARA SPOR: Salin 7, Tan 4, Aslan 1, Keskin 3, Ersin 1, Turan (1 odbrana), Bašlama, Birčan, čatkin 2, Gunaj (4 odbrane), čanli, Pamuk 2, Kahija 3