Guest Users: 2

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, March 28 2024 @ 10:05 pm UTC

FUDBAL: Stančeski nastavio seriju

622
Fudbaleri Borca pobjednički su se vratili i sa gostovanja u Banovićima. Do trijumfa nad ekipom Budućnosti došli su pet minuta prije kraja ovog susreta. S lijeve strane Mikić je uputio upotrebljiv centrašut, a loptu je u mrežu nemoćnog golmana Husića proslijedio Stančeski. Dva minuta kasnije malo je nedostajlo pa da Banjolučani postignu i drugi pogodak. Međutim, povratnik u redove "crveno-plavih" Darko Maletić nije imao sreće, jer je umjesto mreže zatresao stativu. Poslije tog detalja nije bilo uzbuđenja ni pred jednim golom, te je lider na tabeli stigao da potpuno zasluženog trijumfa i tri vrijedna boda.

Iz prvog poluvremena valja izdvojiti priliku Maletića. Desilo se to u 28. minutu kada je Stančeski idealno uposlio Maletića, ovaj je lobovao golmana domaćih, ali je lopta završila pored desne stative. Najbolju šansu za Budućnost propustio je Omić u 41. minutu kada je iz idelane pozicije pogodio prečku već savladanog Avdukića.

Težak i natopljen teren stadiona u Banovićima juče nije bio naklonjen fudbalerima nijednog tima. Igra se uglavnom odvijala na sredini terena, a oba sastava dubinskim loptama tražila su grešku rivala i šansu za gol. Iz jedne takve akcije prvo je zaprijetio tim Borca u 28. minutu. Stančeski je dubinskom loptom proigrao Maletića, koji je do lopte stigao prije istrčalog golmana Husića i lobovao ga, međutim, njegov pokušaj je završio pored desne stative.

BUDUćNOST - BORAC 0:1(0:0)

Strijelac: 0:1 Stančeski (85), stadion: Budućnosti, gledalaca: 2.500, sudija: Vladimir Dominković (Orašje) 6,5, pomoćnici: Dalibor Drašković (Istočno Sarajevo), Rusmir Bašić (Sarajevo), delegat: Dubravko Mišković (Livno), žuti kartoni: čergić, Jahić (Budućnost), Puzigaća (Borac).

Igrač utakmice: Leonid ćorić (Borac) 7,5.

Budućnost: Husić 7, Jahić 6, Omić 6,5, čergić 6,5, Zrnanović 6, Sarajlić 6, Sliško 6, Bojić 5,5 (od 82. Smajić -), Haskić 6, Slomić 5,5, ©migalović 5,5 (od 58. Halilović 5,5). Trener: Munever Rizvić.

Borac: Avdukić 7, Stupar 6,5, ćorić 7,5, Trivunović 7,5, Puzigaća 7, Raspudić 7, Sakan 6,5 (od 86. Petrić -), Stančeski 7,5, Maletić 7,5, Nikolić 7, Stajić 6,5 (od 73. Mikić -).

Sporni detalj

Sporni detalj na utakmici u Banovićima desio se u 51. minutu. Poslije kornera za Borac, kapiten Trivunović je šutirao glavom ka protivničkoj mreži, lopta je pogodila u ruku Slomića, za sve je to bio penal osim za glavnog sudiju, Vladimira Dominkovića iz Orašja, koji je samo odmahnuo rukom i odredio da se igra nastavi.