Guest Users: 7

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 26 2024 @ 05:54 pm UTC

FUDBAL: Borac eliminisao Bska, ukinuta suspnezija Borcu

727
Borac je danas u okviru šesnestine finala kupa Republike Srpske, savladao gradskog rivala BSK-a rezultatom 2:0, te tako izborio plasman u osminu finala kupa RS. Golove za Borac postigli su Borislav Mikić u 45. i Nemanja Vidaković u 85. minutu. Ekipa Borca koja je danas istrčala na teren Gradskog stadiona (Marčetić, Dujaković , ®arić, Petrić, Benović, Mikić, Muminović, Grahovac, Srećo, Petrović, Vidaković) dominirala je cijelim tokom utakmice, a već u prvih 15 minuta stvorili su tri poluprilike pred Bijelićevim golom. Prvo je u 12. minutu prema golu BSK-a šutirao Mikić iz slobodnog udarca, ali Bijelić uspjeva da sačuva svoj gol. Dva minuta kasnije iskosa sa desne strane sa 20 metara pokušava Muminović, ali veće opasnosti po gol gostiju nije bilo. Već u narednom napadu bilježimo dupli pas između Sreće i Benovića, a lopta nakon šuta lijevog beka Borca pogađa spoljni dio mreže.

Banjalučki premijerligaš je i dalje dominirao terenom, ali ozbiljnijih prilika za gol nije bilo, sve do 45. minuta, kada je Borac poveo. Naime, nakon centaršuta Vidakovića, prema golu gostiju šutirao je Srećo, ali gosti izbacuju loptu u korner. Udarac iz ugla izvodi Srećo, Petrić prvo pogađa prečku, a lopta se odbija do Mikića koji sa par metara pogađa mrežu „romantičara“.

Borac je čitavim tokom drugog poluvremena pokušavao da dođe do drugog pogotka, kako bi mirnije priveo utakmicu kraju, a to se izabranicima Vlade Jagodića isplatilo 6 minuta prije kraja, kada je Vidaković postigao konačan rezultat. Prema golu gostiju prvo je šutirao Sakan, odbrana gostiju blokira njegov šut, a lopta dolazi do Vidakovića, koji prizemnim udarcem matira Bijelića za vođstvo svoje ekipe od 2:0. Do kraja susreta BSK je stvorio dvije povoljne prilike za postizanje gola, ali promjene rezultata nije bilo.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Odlukom Disciplinske komisije fudbalskog saveza BiH, FK Borac je dobio spor sa bivšim igračem Zoranom Deketom, koji je potraživao 25.870 KM na ime duga za neuplaćene doprinose.

Disciplinska komsija FS BiH je odlučila da FK Borac ne mora uplatiti novac igraču jer je reprogramom duga u okviru sporazuma sa poreskom upravom Republike Srpske obuhvaćen i slučaj Zorana Deketa.