Guest Users: 7

Welcome to Banjalukasport.com Saturday, April 20 2024 @ 12:43 pm UTC

TENIS: Riba I Ilhan u finalu banjalučkog čelendžera

687
©panac Pere Riba i Marsel Ilhan iz Turske finalisti su teniskog čelendžer turnira u Banjaluci.
U konkurenciji dublova titulu su osvojili Amerikanac ćeretani i čeh Skoč.
Prvi nosilac ©panac Pere Riba u polufinalu pobijedio je čeha Jaroslava Pospišila 2-1. U prvom setu odlična igra češkog tenisera koji je veoma brzo napravio brejk i ovaj set dobio 6-3. Ipak u nastavku Riba podiže nivo igre. Drugi set osvaja 6-3, a u trećem nakon vođstva od 5-1 u gemovima na kraju slavi sa 6-4 i obezbjeđuje plasman u finale.

Njegov protivnik u finalu biće peti nosilac Marsel Ilhan iz Turske koji je takođe u tri seta eliminisao trećeg nosioca ©panca Rube Ramireza Idalga. Bio je to uzbudljiv meč. Ramirez Idalgo dobio je prvi set 7-5, u drugom je vodio 5-1 u gemovima ali je Ilhan izborio taj brejk. I u taj brejku ©panac je bio blizu pobjede, vodio je 5-2, ali je na kraju taj brejk osvojio turski teniser 8-6. U trećem setu Ilhan je samo dotukao ©panca slavivši 6-3.

Finalni meč na programu je sutra od 13 časova uz direktan tv prenos na našem programu. Pobjednik će osvojiti 100 ATP bodova i 9 hiljada i 200 evra.

U konkurenciji dublova titulu su osvojili drugi nosioci Amerikanac Džejms ćeretani i čeh David Skoč pobjedom u finalu protiv prvih nosioca ©amasdina i Zovka 6-1, 6-4.