Guest Users: 1

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 26 2024 @ 03:00 pm UTC

FUDBAL: Prošli Tošk, u Kupu RS na Bsk, Maletić igra

733
U meču šesnaestine finala kupa BiH fudbaleri Borca su, pred oko 1000 gledalaca, savladali ekipu TO©K iz Tešnja sa 2:0. Prvo poluvrijeme proteklo je u potpunoj nadmoći domaćina, međutim mreže su ostale netaknute. U dobrim prilikama su se našli Vidaković te Grahovac, ali nisu našli put do gola. Ipak, više sportske sreće fudbaleri Borca su imali u drugom poluvremenu kada je Vidaković na asistenciju Dujakovića pogodio za 1:0. Dvaneast minuta kasnije naša ekipa uduplava prednost nakon što je Petrić izašao pred golmana gostiju iz Tešnja i nesebično uposlio Vidakovića koji rutinski postiže svoj drugi pogodak na ovoj utakmici.

Uz veliki aplauz, svoju prvu priliku ove sezone, u 75. minutu, dobio je i Marko Maksimović nakon odsustva skoro godinu dana zbog povrede leđa.

Pred sam kraj utakmice fudbaleri Borca su mogli i do trećeg pogotka ali je Nikolić šutirao preko prečke.

Ostale rezultate kupa BiH možete pogledati ovdje.

Sljedeća utakmica na Gradskom stadionu je već u subotu u 20č i 15min, kada ekipa Borca dočekuje mostarski Zrinjski u okviru sedmog kola Premijer lige BiH.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U prostorijama Fudbalskog saveza Republike Srpske izvučeni su parovi 1/16 finala Kupa Republike Srpske. Naš klub izvukao je gradskog rivala BSK-a, utakmica je na programu 22.09.2010. u 16 časova.

U redovima Borca svi su odahnuli pošto je stigao sertifikat iz Njemačke za Darka Maletića, tako da će ovaj fudbaler biti na raspolaganju šefu stručnog štaba Vladi Jagodiću za subotnju utakmicu sa Zrinjskim.

Tridesetogodišnji Maletić je redove banjalučkog tima napustio 2001. godine, kada je prešao u austrijski Rapid iz Beča, a poslije toga nastupao je za slovenački Publikum iz Celja, ruske timove Zenit i ©injik, rumunski Vaslui, beogradski Partizan i njemački Koblenc. Ovog ljeta potpisao je ugovor sa Borcem do juna 2011. godine.

On će najvjerovatnije biti starter u subotnjoj utakmici, a zanimljivo je da je protiv Mostaraca postigao dva gola u dresu Partizana, kada su se pomenuta dva tima sastala u kvalifikacijama za Kup UEFA 2007. godine.