Guest Users: 7

Welcome to Banjalukasport.com Thursday, April 25 2024 @ 05:51 am UTC

FUDBAL: Bsk poražen od Slobode

761
Lakše nego što su očekivali fudbaleri Slobode savladali su goste iz Banje Luke s ubjedljivih 3:0 i zadržali lidersku poziciju na tabeli i od mogućih 12 bodova osvojili su deset. Iako su sve do 40. minuta bili ravnopravni domaćim igračima, Banjolučani su kapitulirali u samom finišu prvog poluvremena, a najzaslužniji za slamanje otpora BSK bio je Mišo Jelisavca. On je u igru ušao u 30. minutu, a prvi pogodak za svoj tim postigao je dva minuta prije odlaska na odmor. Kada se očekivao kraj prvih 45 minuta opet je na scenu stupio mladi Jelisvaca koji je s 25 metara bio neumoljiv pogodivši mrežu golmana Bijelića za 2:0.

Cijela priča bila je završena već u osmom minutu nastavka kada je Zdjelar postavio konačan rezultat ovog prvenstvenog dvoboja između starih rivala. Pet minuta prije kraja gosti su imali šansu preko ©akića, ali je njegov šut završio pored gola golmana Drljače koji je bio potpuno nezaposlen u ovom susretu.

Sve u svemu trebalo bi istaći potpuno zasluženu pobjedu tima iz Novog Grada koji ove jeseni igra u odličnoj formi i nije ni čudo što se trenutno nalaze na čelu prvoligaškog karavana.

SLOBODA - BSK 3:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Jelisavac (43), 2:0 Jelisavac (45), 3:0 Zdjelar (53), stadion: "Mlakve", gledalaca: 250, sudija: Duško Joškić (Prijedor) 8, pomoćnici: Dalibor Anđić (Omarska), Branko ©ipka (Prijedor), delegat: Rodoljub Oljača (Gradiška), žuti kartoni: čaušević, Zdjelar (Sloboda), Damjanović, Damjanić, Sladojević (BSK).

Igrač utakmice: Mišo Jelisavac (Sloboda, NG) 7,5.

Sloboda (NG): Drljača -, Tica 7, Keranović 7, Lukač 7, Babić 7, Krecelj 6,5, Golić - (od 30. Jelisavac 7,5), čaušević 6 (od 55. Zec 6), Kolundžija 7, Zdjelar 7, ©abić 7 (od 75. Mustedanagić -). Trener: Zlatko Jelisavac.

BSK: Bijelić 6, B. Sladojević 6, Tomić 6, Kutić 6, Damjanić 6, Damjanović 6, Kremenović 5,5 (od 63. đaković 6), Samardžić 6, Strika 6 (od 71. Malinović -), Marinković 5,5 (od 55. ©akić 5,5), Grujić 6. Trener: Zoran Dragišić.