Guest Users: 4

Welcome to Banjalukasport.com Friday, April 26 2024 @ 04:48 pm UTC

FUDBAL: Laka pobjeda nad Slavijom

666
Fudbaleri Borca konačno su zabilježili prvu pobjedu na domaćem terenu u ovoj sezoni Premijer lige. Savladali su u 5.kolu kao domaćini Slaviju iz Istočnog Sarajeva 4-1. Meč je odigran pred nešto više od hiljadu gledalaca i po kišovitom vremenu. Borac je bio bolji tokom cijelog susreta a posebno raspoložen je bio Stevo Nikolić koji je postigao tri gola. U prvom poluvremenu dao je dva gola, oba poslije odličnih akcija kompletne ekipe. U 11. minuti ubacio je odlično Puzigaća a Nikolić doveo Borac u vođstvo od 1-0. Sedam minuta kasnije, u 18. minuti, sjajna akcija domaćina, lopta je išla od noge do noge, ubacio je Damjanović a Nikolić ponovo matirao golmana Slavije Dujkovića. Borac je imao još dva dobra pokušaja u prvom dijelu ali šutevi Stančeskog i Vukelje nisu završavali u mreži. Sve što su gosti u prvom dijelu uradili je bila 100% šansa Raševića koji nije iskoristio iznenadni kiks Borčeve odbrane. Na odmor se otišlo sa 2-0 za Borac.

I u nastavku ista slika na terenu. Borac kontroliše igru, lijepo igra. Prvu šansu promašuje Stajić u 47. minuti kada njegov pokušaj nlokira Stanković. U 53. minuti Nikolić izbija sam pred neodlučnog Nikolića ali njegov lob završava preko gola. U 67. minuti nova velika šansa za Slaviju. Oglečevac je pogodio stativu. A onda novi pogodak Borca. Treći Nikolića koji je sve sam uradio i na kraju dobio ovacije sa tribina. U finišu nova uzbuđenja. U 87. minuti Slavija smanjuje preko Raševića na 3-1 ali već dvije minute kasnije Vukelja postavlja konačnih 4-1 nakon što je izblokiran pokušaj Sreće, Vukelja je poslao loptu u mrežu. Borac je mogao i do petog gola ali u sudijskoj nadoknadi sa gol linije loptu je izbacio Radovanović.

Borac nakon pet kola ima 11 bodova.

BORAC: Avdukić, ćorić, Puzigaća, Nikolić, Vukelja, Raspudić, Sakan, Damjanović, Trivunović, Stajić, Stančeski
SLAVIJA: Dujković, Lackanović, Regoje, Rašević, Radonja, Perišić, Jamina, Oglečevac, Stanković, Radovanović S, Radovanović I.

Sudija: Emir Alečković
Pomoćnici: Stevo Perić, Edin Imamović