Guest Users: 5

Welcome to Banjalukasport.com Wednesday, April 24 2024 @ 10:04 pm UTC

FUDBAL: Borac poražen, Marić nije podnio ostavku

854
Očaj, katastrofa, blamaža... Teško je pronaći adekvatan i blaži izraz za izdanje fudbalera Borca u prvom kolu Premijer lige BiH. Borac je poražen na Gradskom stadionu od ©irokog Brijega 3-2.

Trener Zoran Marić malo je promiješao sastav u odnosu na meč sa Lozanom. Vratio je u sastav Stupara, od početka stavio Stajića i Sreću, a Nikolića vratio na klupu. Međutim, te rokade ništa dobrog nisu donijele. Borac je kao i protiv Lozane nastavio sa bezidejnom igrom.
Sve do 23. Minute fudbalska uspavanka a onda je sjevnula kontra gostiju. Dobar centaršut i lijep pogodak Zakarića. 0-1.

Odmah su uslijedili silni zvižduci sa tribina. Navijači su sve češće pominjali i trenera Marića u kontekstu njegovog odlaska sa klupe Borca. Marić je reagovao tako što je iz igre izveo Sakana a umjesto njega ubacio ćorića što je značilo da će Raspudić igrati u sredini terena.

Međutim, ništa bitnije se nije mijenjalo u igri Banjalučana a sve što je Borac uradio je slab pokušaj Stajića u 45. minuti kada nije dobro zahvatio loptu. Na odmor se otišlo sa vođstvom ©irokog 1-0.

Prvi šut u okvir gola gostiju Borac je uputio tek u 50. minuti. Boris Raspudić je to učinio.

A onda potpuni krah Borca. U 53. minuti Zakarić postiže i drugi gol na ovoj utakmici i donosi ©irokom veliku prednost. Neshvatljivo kako je Zakarić došao do lopte u petercu pored 5-6 Borčevih fudbalera.

četiri minute kasnije prije pravi brodolom. Ivanković iz jedanaesterca povisuje prednost gostiju na 3-0. Tada publika konstantno skandira "Mariću odlazi". Na očajne i početničke greške fudbalera Borca oko 1500 navijača koliko je bilo na Gradskom stadionu reaguje sa aplauzima i podsmijavanjem.

U 60. Minuti i kratkotrajni prekid. Nekoliko baklji uletilo je sa Istočne tribine na teren. Erupcija nezadovoljstva medju publikom koja nije očekivala ovakvu igru crveno-plavih.

Nakon što se situacija malo smirila prvi gol Borca. Stajić dodaje Nikoliću koji elegantno vara golmana ©irokog. Akcija pojačanja Borca i bivših igrača Modriče.

U 74. Minuti nesvakidašnji trenutak. Renato glavom vraća loptu svom golmanu. Lopta je preletila golmana i završila u mreži za 2-3. Očajni Borac je tako dobio iznenadnu šansu da dođe do boda.

Ali, nije uspio. Dugim ubacivanjima pokušavali su Banjalučani ali to je bilo osuđeno na propast. Ipak u 94. minuti izrodila se šansa za Nikolića koji glavom šutira ali lopta odlazi pored gola.

Ostalo je konačnih 2-3.

Borac je tako loše počeo sezonu. Trener Zoran Marić nakon utakmice odbacio je mogućnost da podnese ostavku rekavši da želi da odradi kompletan ugovor.

A, kako je sve to izgledalo na Gradskom stadionu ove večeri možda najbolje opisuje navijačka pjesma Lešinara: "O, ooo j.... te fudbale" koju je sa oduševljenjem i podsmjehom prihvatila i domaća i gostujuća publika.